Adana'da postacılar yarıştı

Adana'da postacılar yarıştı
Adana'da postacılar yarıştı
- Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Adana bölge seçmelerinde 77 posta dağıtıcısı mücadele etti

ADANA (AA) - Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Adana bölge seçmeleri yapıldı.

Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nda Türkiye 'yi temsil edecek kadın ve erkek adayların belirlenmesi amacıyla Serinevler Atletizm Pisti'nde düzenlenen yarışmaya Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin ve Kahramanmaraş PTT başmüdürlüklerinden gelen 77 posta dağıtıcısı katıldı.

Hazırlıkların ardından başlayan yürüyüşte 49 erkek yarışmacı 10 kilometrelik, 28 kadın dağıtıcı ise 5 kilometrelik parkuru tamamlamak için ter döktü. 

Yarışmada dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Adana Başmüdürü Mehmet Kani Gümüşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünkü yarışmayı başarıyla tamamlayan postacıların, PTT Genel Müdürlüğünce daha sonra belirlenecek bir il ve tarihte Türkiye geneli eleme yarışlarına katılacaklarını belirtti.

Sosyal dayanışmayı sağlamak, gücünü arttırmak, sportmenlik ruhu kazandırmak amacıyla her yıl yürüyüş yarışmaları düzenlediklerini ifade eden Gümüşoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

''Yürüyüş yarışmaları ile milli takımımıza yeni sporcuların kazandırılması, milli takımımızın gençleştirilmesi ve başarılarımızın gelecek yıllarda da sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Kurum olarak hizmet çeşidimiz ve alanımız ne kadar büyürse büyüsün, bu yoğun çalışma temposu içinde sportif faaliyetlere de önem vermekteyiz.''


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  Gaziantep

  ,

  HATAY

  ,

  Mersin

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Posta

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  hizmet