"Adana'da ramazanda et ve et ürünlerine zam yok"

"Adana'da ramazanda et ve et ürünlerine zam yok"
"Adana'da ramazanda et ve et ürünlerine zam yok"
ADANA (AA) - Adana Kasaplar, Tavuk, Balık Eti, Şarkütericiler Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, ramazan boyunca et ve et ürününe zam...

ADANA (AA) - Adana Kasaplar, Tavuk, Balık Eti, Şarkütericiler Esnaf Odası Başkanı Saruhan Yağmur, ramazan boyunca et ve et ürününe zam yapılmayacağını bildirdi.

Yağmur, yazılı açıklamasında, ramazan dolayısıyla Kasaplar Odası'na bağlı denetim ekiplerinin izinlerini kaldırarak, şehirde bulunan kasap, tavukçu, balıkçı ve şarkütericileri denetleme faaliyetlerine hız verdiklerini vurguladı.

Vatandaşların, hijyenik ortamda üretilip satılan et ve et ürünü alması için çalıştıklarına dikkati çeken Yağmur, şunları kaydetti:

''Adana'da, odamıza kayıtlı tüm kasaplar, balıkçılar, tavuk eti satışı yapan işletmeleri denetimiz sürüyor. Ayrıca, Kasaplar Esnaf Odası Başkanlığı'mızca ramazan boyunca tüm et ve et ürünlerinde hiçbir şekilde fiyat artışı yapılmayacak. Vatandaşlarımızın, tanıdık esnaftan, sağlıklı ve hijyen ortamda üretilen et ve et ürünlerini tercih etmeleri de menfaatlerine olacaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın hiçbir firmadan, izinleri dahi olsa hazır kıyma almamalarını tavsiye ediyoruz. Et sucuklarını da bildikleri esnaftan alsınlar.''


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ramazan

  ,

  zam

  ,

  denetim

  ,

  esnaf

  ,

  Yağmur