Adana'da sağanak ve dolu

Adana'da sağanak ve dolu
Adana'da sağanak ve dolu
- ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde acil kliniği ve ameliyathaneler, su baskını riskine karşı, bir süre tedbir amaçlı hizmet veremeyecek

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi acil kliniği ve ameliyathanelerin, kentte etkili olan şiddetli yağış nedeniyle geçici süre tedbir amacıyla hizmet veremeyeceği bildirildi.

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, kentte etkili olan sağanak ve doludan hastanenin farklı bölümlerinin olumsuz etkilendiği belirtildi.

Gerekli tedbirlerin zamanında alındığı ve yatan hastalar açısından sorun bulunmadığı aktarılan açıklamada, "Devam eden inşaat çalışmaları nedeniyle ameliyathane hizmetleri daha önce yarıya düşürülmüştü. Yaşanan bu afet yüzünden ameliyathanemiz ve acil kliniğimiz geçici süre tedbir amacıyla hizmet veremeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, merkez Yüreğir ilçesi Başak, 19 Mayıs ve Levent mahallelerindeki bazı evleri su bastı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara sığındı.

Bazı sürücülerin, dolu nedeniyle araçlarının zarar görmemesi için köprü altlarında beklemesi, zaman zaman trafiği aksattı.