Adana'da şehitlik ziyareti

Adana'da şehitlik ziyareti
Adana'da şehitlik ziyareti
- Adana Garnizon Şehitliği'nde bayramlaşma töreni düzenlendi - Şehit oğlunun mezarını ziyaret eden baba Oruç: "Allah'tan gelen baştacı, ne yapabiliriz?"

ADANA (AA) - Adana Vali Vekili Mustafa Aydın, Kurban Bayramı dolayısıyla Adana Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti.

Aydın, 10. Hava Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte şehitliğe yaptıkları ziyarette, Seyhan Müftüsü Hasan Hüseyin Güller dua etti, Kur'an-ı Kerim okundu.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan Vali Vekili Aydın ve beraberindekiler şehit yakınlarını teselli ederek, başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

- "Onsuz ilk bayram"

Şehitlikte kimi şehit ailelerinin ise acılarını ilk günkü gibi yaşadıkları görüldü. 

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 7  Ağustos 'ta yol keserek araçları ateşe veren teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Onbaşı Muhammet Oruç'un ailesi de şehidin mezarını ziyaret etti.

Baba Ahmet, anne Ayşe, abileri Ümit ve Selçuk Oruç, şehit Muhammet Oruç'un mezarına çiçek koydu, dua etti ve gözyaşı döktü. 

Baba Ahmet Oruç, gazetecilere, oğlunun şehit olmasının ardından ilk bayramlarını geçirdiklerini söyledi.

Oruç, "Allah'tan gelen baş tacı, ne yapabiliriz? Onsuz ilk bayram. Zaten 45 gün oldu daha. Ocağımıza ateş düştü işte ne diyelim. Ben de annesi de hep perişan vaziyetteyiz" dedi.