Adana'da telefonla dolandırıcılık iddiası

Adana'da telefonla dolandırıcılık iddiası
Adana'da telefonla dolandırıcılık iddiası
- Kentte bir kadın, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişilere altın bilezik, yüzük, zincir ve küpe ile 800 lira verdi - Kadının eltisi ise telefonunun şarjının bitmesi nedeniyle dolandırılmaktan kurtuldu

ADANA (AA) - Adana'da bir kadın, telefonda kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı. 

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ilçesi Denizli Mahallesi'nde yaşayan Serpil Özkan'ın telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişilerce dolandırıldığı ihbarını aldı.

Telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişinin, Özkan'a bir kuyumcu soygunu ile ilgili soruşturmada kendisinin ve eltisi Sevilay Özkan'ın kocasının isminin geçtiğini, çalınan altın ve paraların kendilerinde olduğu yönünde bilgi aldıklarını söylediği belirlendi.

Daha sonra Özkan'ın telefondaki kişinin yönlendirmesiyle altın 4 bilezik, 4 yüzük, bir zincir ve bir çift küpe ile 800 lirasını sokakta buluştuğu bir kişiye verdiği öğrenildi.

Öte yandan, dolandırıcıların Sevilay Özkan'a da telefonla ulaşıp aynı yöntemle dolandırmak istediği tespit edildi.

Sevilay Özkan'ın yanına aldığı 4 altın bileziğini şüphelileri teslim etmek üzere taksiyle yola çıktığı ancak telefonunun şarjının bitmesi nedeniyle irtibatı kesilince dolandırılmaktan kurtulduğu belirtildi.

Polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.