Adana'da trafik denetimleri

Adana'da trafik denetimleri
Adana'da trafik denetimleri
ADANA (AA) - Adana'da polis ve jandarma ekiplerince yapılan trafik uygulamalarında bir ayda 113 bin 466 aracın denetlendiği bildirildi.Valilikten...

ADANA (AA) - Adana'da polis ve jandarma ekiplerince yapılan trafik uygulamalarında bir ayda 113 bin 466 aracın denetlendiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için valilik gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından ekim ayında 113 bin 466 araç kontrol edildiği, kusurlarından dolayı bin 653 araç trafikten men edildiği, 220 sürücünün ehliyetine el konulduğu belirtildi.

Kural ihlali yapanların emniyet birimlerinin 155 ve 156 numaralı telefonlarına bildirilmesi istenen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Alınan tüm etkin önlemlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2015 yılı ekim ayında ilimiz sınırlarında 555 maddi hasarlı, 475 yaralamalı, 7 ölümlü olmak üzere toplam bin 37 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 787 vatandaşımız yaralanmış, 11 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir."