Adana'da yaşlı kişinin öldürülmesi

Adana'da yaşlı kişinin öldürülmesi
Adana'da yaşlı kişinin öldürülmesi
- İbrahim Kılınç'ın pompalı tüfekle başından vurularak öldürülmesiyle ilgili üvey kızı ve damadıyla birlikte 5 kişi yakalandı - Yaşlı adamın, şüphelilerden Sibel Ö'yü, çocukları olmadığı için eşinin akrabalarından bir günlükken evlatlık aldığı, eşinin ölümünün ardından yaklaşık 15 yıl boyunca tek başına büyüttüğü öğrenildi

ADANA (AA) - Adana yaşlı bir kişi, evinde başından silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili üvey kızının ve damadının da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi'nde yalnız yaşayan 63 yaşındaki İbrahim Kılınç'ın öldürülmesiyle ilgili yaptığı çalışmada evin kapısında zorlama olmadığını belirledi.

Katilin tanıdık olabileceği ihtimalini değerlendiren ekipler, devlet demir yollarından emekli olduğu öğrenilen Kılınç'ın evine en son damadı Soner Ö'nün girdiğini tespit etti.

Ekipler, tesisat tamircisi olduğu öğrenilen Soner Ö'yü (28) Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evinde yakalarken, cinayette kullanıldığı ileri sürülen pompalı tüfeği tamir için gittiği bir evin tuvaletine parçalara ayırarak attığını belirledi.

Çalışmalarını genişleterek sürdüren ekipler, Kılınç'ın üvey kızı Sibel Ö (23) ile Cumaali D, Halil A ve Soner A'yı da gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 şüpheli Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Bu sırada şüphelilerden Sibel Ö, "Kocam babamın aylığına, evine konmak için öldürdü. Bana işi bitirdikten sonra söyledi. Beni boşayıp eve oturacaktı. Bana öyle söylüyordu" dedi.

Öte yandan Sibel Ö'nün Kılınç'a, bir günlükken eşinin akrabaları tarafından çocukları olmadığı için evlatlık verildiği öğrenildi. Kılınç'ın eşinin ölümünün ardından yaklaşık 15 yıl boyunca Sibel Ö'yü tek başına büyüttüğü belirtildi.


  ETİKETLER:

  Cinayet

  ,

  Adana

  ,

  Adli Tıp

  ,

  emekli