Adana'da yüzleri maskeli kişilerce işlenen cinayet

Adana'da yüzleri maskeli kişilerce işlenen cinayet
Adana'da yüzleri maskeli kişilerce işlenen cinayet
- Ethem Türkmen'in cenazesi Adli Tıp Kurumu morgundaki işlemlerin ardından defnedilmek üzere memleketi Şanlıurfa'ya götürüldü - Hamile eşi ve 3 çocuğuyla yemek yediği sırada saldırıya uğrayan Türkmen'in 4'üncü kez baba olacağı haberini aldığı gün öldürüldüğü belirtildi - HÜDA PAR Adana İl Başkanı Yavuz: - "Kardeşimizin HÜDA PAR üyeliği yoktur. Partimize gelmişliği gitmişliği yok" - "Bir insanın ailesiyle çocuklarıyla yemek yerken katledilmesinin katleden kişilerin ne kadar canavarlaştıklarının, robotlaştıklarının göstergesidir"

ADANA (AA) - Adana'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Ethem Türkmen'in cenazesi yakınlarına teslim edildi.

Türkmen'in cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından tekbirler getirilerek cenaze aracına kondu.

Terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan Türkmen'in yakınları, cenazeyi Yüreğir Belediyesine ait cenaze aracıyla, defnedilmek üzere Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Kuşgöl köyüne götürdü.

Cenazenin götürülüşü sırasında ise Türkmen'in yakınları gözyaşı döktü.

Bu arada Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Adli Tıp Kurumunun bulunduğu sokağın giriş ve çıkışında zırhlı araçlarla önlem aldığı görüldü.

- "3 aylık hamile eşi ve 3 çocuğuyla yemek yerken öldürüldü"

Türkmen'in arkadaşı Adanan Kaplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Kaplan, Türkmen'in uğradığı saldırı anını şöyle anlattı:

"Şehit arkadaşımız, camide akşam ezanını okuyup namazını kıldıktan sonra evine gidiyor. Akşam ailesiyle yemek yerken siyah giyimli maskeli 3 PKK yandaşı evin arkasından dolanıp açık kapıdan avluya giriyorlar. Ethem'in en büyüğü 9 en küçüğü 4 yaşında 3 çocuğu var. Yüzleri maskeli 3 kişi çocukları ve eşiyle akşam yemeği yediği sırada içeri girerek Ethem'e ateş edip öldürüyorlar. Kafasına ve göğsüne isabet eden 3 kurşunla şehit olmuş. 9 yaşındaki oğlu Emircan eline taş alarak saldırganları bir süre kovalamış. Şehit olurken Kelime-i Şehadet getirmiş. Eşi bunu duyunca soğuk kanlılıkla tekbir getirerek benim kocam şehit oldu demiş."

Türkmen'in kendi halinde biri olduğunu belirten Kaplan, "Ethem'in eşi Esma saldırıdan önce 4'üncü çocuklarına 3 aylık hamile olduğu müjdesini vermiş. O müjdeyi aldığı gün öldürülüyor. Kendi halinde kimseye zararı olmayan biriydi. Sürekli camiye giderdi. Camide müezzinlik ve imamlık yapardı. Bir buçuk yıldır İslama uygun bir hayat yaşıyordu. Bunu hazmedemeyen barbar insanlar, PKK'lı insanlar ailesi çevresi yok diye  Ethem'i tehdit etti. Ailesine zarar gelmemesi için 10 gün sonra taşınacaktı. IŞİD üzerinden provokasyon yapıyorlar. IŞİD ile herhangi bir bağlantısı yoktu. Sadece mazlum olduğu için, mustazaf olduğu için, tek başına olduğu için, Müslüman olduğu için şehit edildi. Üç kişiyle bir ev basılmaz, hükümet sahip çıksaydı, güvenlik güçleri orada konuşlansaydı belki bu olaylar bir ihtimal olmazdı" diye konuştu.

Diğer arkadaşı Yakup Kaplan da Türkmen'in sakalını kestirmesi için terör örgütü mensuplarınca tehdit edildiğini aktararak, "Bunun üzerine sakalını biraz kısalttı. Ama kimseden korkusu yoktu çünkü IŞİD ile bağlantısı yoktu. Kendisi şehit oldu" şeklinde konuştu.

- "HÜDA PAR üyesi değil"

HÜDA PAR Adana İl Başkanı Veysel Yavuz ise Ethem Türkmen'in HÜDA PAR üyesi olduğu yönünde çıkan haberlere ilişkin "Kardeşimizin HÜDA PAR üyeliği yoktur. Partimize gelmişliği gitmişliği yok" dedi.

İşlenen suçun siyasi yöne çekilmeye çalışıldığını savunan Yavuz, şunları kaydetti:

"Bir insanın ailesiyle çocuklarıyla yemek yerken katledilmesinin katleden kişilerin ne kadar canavarlaştıklarının, robotlaştıklarının göstergesidir. Emniyetin güvenliği olmadığı zaman durumun nerelere geleceğini gösteriyor. Emniyet görevini yapmazsa, devlet görevini yapmazsa vatandaşın can güveninin olmayacağı ortaya çıkıyor. Emniyet görevini yapmazsa Allah korusun vatandaş kendini korumak zorunda kalacak bu da Allah korusun büyük tehlikedir. Toplum içinde kaosun oluşmasına sebebiyet verir. Faillerin bir an önce yakalanması lazım cezalarının bir an önce verilmesi lazım."

- Olay

Merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde, yüzleri maskeli kişiler Siverek doğumlu Ethem Türkmen'i tabancayla öldürmüş, yaralı olarak özel hastaneye kaldırılan Türkmen müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.