Adana'daki bıçaklı kavga

Adana'daki bıçaklı kavga
Adana'daki bıçaklı kavga
- Bir kişinin öldüğü kavgayla ilgili tutuklanan 2 sanık için müebbet hapis cezası istendi

ADANA (AA) - Adana'da bir kişinin öldüğü bıçaklı kavgayla ilgili tutuklanan 2 sanık için müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Ersen İlhan'ın (30) bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili sanıklar Yunus D. (28) ve Semih K. (24) için ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis, maktulün boşandığı eşi Mine M. (23) için ise ''mala zarar verme'' suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istendi. Olaya karıştığı için tutuklanan M.E.B. (17) için ayrı soruşturma başlatıldı.

İddianamede, şüpheli Mine'nin, eski eşi Ersen ile kavga eden müşteki şüpheli Yunus D'ye ait Tellidere Caddesi'ndeki büfesinin camlarını taşla kırdığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

''İhbar üzerine gelen polis ekiplerini fark eden Yunus ve arkadaşı Semih'in olay yerine geldiği, Yunus'un kendisine ait yerinin camlarının kırık olduğunu fark etmesi üzerine polise, camları kimin kırdığını sorduğu, ölen Ersen'in şüpheli Yunus'a 'camları ben kırdım' diyerek karşılık verdiği, bunun üzerine Yunus ile Ersen'in birbirine saldırdığı, şüpheli Semih, yaşı küçük M.E.B. ve Yunus'un tekme ve yumruklarla öleni dövdükleri ve Ersen'in Yunus'u bıçakla bacağından yaraladığı, bunun üzerine de müşteki şüpheli Yunus ile M.E.B'nin Ersen'i bıçakladıkları ve bunun sonucunda Ersen'in aldığı bıçak yaraları yüzünden olay yerinde öldüğü görüldü.''

Ersen İlhan, boşandığı eşi Mine M. ile ilişkisi bulunduğunu ileri sürdüğü Yunus D. ile tartışmış, çıkan bıçaklı kavgada ikisi de yaralanmış, Ersen hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Yunus D, Semih K. ve M.E.B. tutuklanmıştı.