Adana'daki çarşafla kuyumcu soygunu girişimi

Adana'daki çarşafla kuyumcu soygunu girişimi
Adana'daki çarşafla kuyumcu soygunu girişimi
- Gözaltına alınan 3 kişi, adliyeye sevk edildi - Zanlıların, kendilerini Suriyeli kadınlar gibi gösterip kamufle olmak için kullandıkları çarşafı 100 liraya aldıkları öğrenildi

ADANA (AA) - Adana'da çarşaf giyip maske takarak silahla kuyumcuyu soymak isteyen 3 zanlı, adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Fatih Mahallesi Mücahitler Caddesi'ndeki bir kuyumcuyu silahla soymak isteyen 3 kişinin emniyetteki sorguları tamamlandı.

Zanlıların ifadesi doğrultusunda çalışmalarını genişleterek sürdüren ekipler, soygunun ardından zanlıların kaçmak amacıyla kullanacakları otomobili sürecek kişinin Rukyettin D. olduğunu belirledi. Şüphelinin adresini tespit eden ekipler, düzenledikleri operasyonla zanlıyı gözaltına aldı.

Emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan Muhammet S. (24), Mazlum S. (20) ve Rukyettin D. sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Bu arada zanlıların soygun girişimini olaydan bir gün önce planladıkları, çarşafı kendilerini Suriyeli kadınlar gibi göstererek kamufle olmak amacıyla 100 liraya aldıkları öğrenildi.

Seyhan ilçesinde silahlı ve maskeli iki erkek , soygun amacıyla girdikleri kuyumcu dükkanında iş yeri sahibinin müdahalesi sonucu kaçmış, zanlılar kovalamanın ardından polis ekiplerince yakalanmıştı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Fatih

  ,

  Erkek

  ,

  Soygun

  ,

  ,

  emniyet

  ,

  iş yeri