Adana'daki cinayet

Adana'daki cinayet
Adana'daki cinayet
- Şirketinden çıkarken uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden iş adamı Ömer Cevizci'nin cenazesi otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edildi - Polis, iş adamının öldürülmesi olayına karıştığı ileri sürülen 3 kişiyi gözaltına alırken, olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen komşusunu yakalamak için çalışma başlattı

ADANA (AA) - İş yerinden çıkarken silahla vurularak öldürülen iş adamı Ömer Cevizci'nin cenazesi otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edildi. Olayla ilgili 3 zanlı gözaltına alındı, 1 kişinin yakalanması için de çalışma başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde dün akşam uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ömer Cevizci'nin (23) cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edildi. Yaklaşık 5 ay önce evlendiği ve eşinin 3 aylık hamile olduğu belirtilen Cevizci'nin cenazesi, Kabasakal Mezarlığı'nda kılınan namazının ardından toprağa verildi. 

Cevizci'yi öldürdüğü ileri sürülün zanlılar Ali K. ve Ümit K'nin, saldırı sırasında alışveriş yaptığı marketten silah seslerini duyup sokağa çıkan izinli bir polis tarafından yakalandığı, olay yerinden bir otomobille kaçtığı iddia edilen Burak A'nın ise ekipler tarafından evinde yakalandığı belirtildi. 

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince sorgulanmaya başlandı.

Ekipler, cinayetten 4 gün önce Cevizci ile tartışıp daha sonra tehdit ettiği ileri sürülen komşusu T.L'yi olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla yakalamak için çalışma başlattı. 

Öte yandan Ömer Cevizci'nin şirketinin kentteki bazı askeri tesislerin temizlik işlerini yürüttüğü bildirildi.