Adana'daki cinayet

Adana'daki cinayet
Adana'daki cinayet
- Bir kadının pompalı tüfekle öldürülmesinin ardından hazırlanan iddianame kapsamında cinayete karıştıkları öne sürülen 2 anne-kız hakkında 20 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı

ADANA (AA) - Adana'nın Seyhan ilçesinde Neriman Hügül'ün öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında 4 kadın hakkında 20 yıl ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianame, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, 8 Ağustos'ta barın önünde çıkan silahlı kavgada İzzet E'nin (35) öldürüldüğü, maktulun kardeşi Leyla E. (28) ile annesi Kadriye E'nin (61), bar çalışanı Hügül'ü (27) cinayetten sorumlu tuttuğu kaydedildi.

Anne ve kızının, Hügül'ü öldürmek için plan yaptığı aktarılan iddianamede, "Pompalı tüfek edinen ve tanınmamak için çarşaf giyen Leyla ve annesi Kadriye E'nin, 13 Ekim'de komşuları Zeliha T. (41) ve kızı Nefise'nin (19) yaşadığı Kocavezir Mahallesi'ndeki evde Hügül'e pusu kurduğu, Leyla E'nin evin bahçesinde pompalı tüfekle ateş ederek Hügül'ün ölümüne neden olduğu" ifadelerine yer verildi.

İddianamede, Leyla E. hakkında "kan gütme saikiyle tasarlayarak öldürme", annesi Kadriye E. için de "azmettirme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet, Zeliha ve kızı Nefise T. hakkında ise zanlılara yardım etmek suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kocavezir Mahallesi'nde 13 Ekim'de Neriman Hügül'ün öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Leyla E. tutuklanmış, annesi Kadriye E. ile komşuları Zeliha T. ve kızı Nefise T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.