Adana'daki cinayet davası

Adana'daki cinayet davası
Adana'daki cinayet davası
- Adana'da av tüfeğiyle hasmı sanarak bir kişiyi öldüren sanığa müebbet hapis cezası verildi

ADANA (AA) - Adana'da Kadir Yaltırık'ı (31) hasmı sanarak av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Abdürrahim Ü. (23), maktul yakınları ile avukatlar katıldı.

Akıl sağlığının yerinde olduğuna dair Adli Tıp Genel Kurulu'ndan gelen rapor üzerine son sözü sorulan sanık Abdürrahim Ü, ''Maktulün ailesinden ve kendi ailemden özür dilerim, Allah her iki aileye de sabır versin. Gerçekten böyle olsun istemezdim. Keşke bu olay yaşanmasaydı. Kadir'i bilerek öldürmedim. Ona karşı da bir husumetim yok. Psikolojim bozuldu, çok pişmanım'' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, akıl sağlığı yerinde olduğu tespit edilen sanığa ''Kasten adam öldürme'' suçundan müebbet hapis cezası verdi.

Olay, merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi'nde, 7 Nisan 2013'te sanık Abdürrahim Ü. kavgalı olduğu Ersin Yaltırık'ın komşusu ve kuzeni olan Kadir Yaltırık'ın tek katlı evinin çatısına çıkmış, ses üzerine çatıya çıkan Kadir'i, hasmı sanıp av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü. Tutuklanan sanık için ''Tasarlayarak öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.