Adana'daki kadın cinayeti

Adana'daki kadın cinayeti
Adana'daki kadın cinayeti
- Seyhan ilçesinde bir kadının pompalı tüfekle öldürülmesi olayına karıştığı ileri sürülen 4 kadından 1'i tutuklandı, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

ADANA (AA) - Adana'nın Seyhan ilçesinde, bir kadının pompalı tüfekle öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla yakalanan 4 kadından 1'i tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi'nde Neriman Hügül'ün (27) öldürülmesiyle ilgili yürütülen çalışmada, gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen zanlılardan Leyla E. tutuklandı, annesi Kadriye E. (61) ile komşuları Zeliha T. ve kızı Nefise T. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Neriman Hügül, 13 Ekim'de sığınmaya çalıştığı evin girişinde kendisini kovalayan ve maskeli olduğu ileri sürülen bir kişi tarafından pompalı tüfekle öldürülmüştü.

Hügül'ün yakın çevresi ve husumeti bulunduğu kişileri araştıran ekipler, ağustos ayında bir barın önünde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden İzzet E'nin öldürülmesi olayında maktulün adının geçtiğini belirlemişti.

Güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak zanlının çarşaf giydiğini tespit eden ekipler, eşkal bilgileri doğrultusunda şüphelinin  erkek olabileceğini değerlendirmişti.

Ekipler, inceleme ve delil toplamada cinayeti İzzet E'nin kız kardeşi ve Hügül'ün komşusu Leyla E'nin işlediğini tespit etmiş, onu ve annesi Kadriye E. (61) ile komşuları Zeliha T. ve kızı Nefise T'yi operasyonla gözaltına almıştı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  ağustos

  ,

  güvenlik

  ,

  İnceleme