Adana'daki keresteciler sitesinde yangın

Adana'daki keresteciler sitesinde yangın
Adana'daki keresteciler sitesinde yangın
- Adana ESOB Başkanı Sözütek: "Esnaflarımızdan aldığımız rapor doğrultusunda meseleyi başta TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken'e taşıyacak, çözüm konusunda hem Adana hem de Ankara'da arayışa gireceğiz" dedi.

ADANA (AA) - Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Ceyhan keresteciler sitesindeki yangına ilişkin esnaflardan aldıkları rapor doğrultusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'e ulaşarak mağduriyetin giderilmesi için arayışa gireceklerini belirtti.

Sözütek ve çeşitli esnaf odaları başkanları yanan keresteciler sitesini ziyaret etti. Sözütek, yangın sonucu felaketi yaşadıklarını, yaralarının çok acil tedavi edilmesi gerektiğini belirterek, konuya tüm kesimlerin ilgi göstermesini istedi.

Yangın sonucu 20 esnafın iş yeri, malzemeleri ve iş makinalarının tamamen yandığını, esnaf ve işçilerin perişan durumda olduğunu ifade eden Sözütek, şunları kaydetti:

"Bu insanların yangında yanan iş yerleri kendilerine ait olmadığı için sigorta da yaptıramamışlar. Şimdi hepsi işsiz ve açlığa mahkum. Zararları çok büyük. Bu insanlara çok acil destek ve yardım lazım. Başta devletimizin, büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz ile hayırseverlerimizin yardımıyla, süratle yeni iş yerlerine kavuşturulmalı, kredi ve vergi borçları ile işci alacaklarına çözüm üretilmeli, esnaf ve işçilerin hayata dönüşü sağlanmalıdır. Bu konuda, biz de esnaflarımızdan aldığımız rapor doğrultusunda meseleyi başta TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken'e taşıyacak, çözüm konusunda hem Adana hem de Ankara'da arayışa gireceğiz.''