Adana'daki "Meydan Tahsisi"

Adana'daki "Meydan Tahsisi"
Adana'daki "Meydan Tahsisi"
- Vatan Partisi İl Başkanı Batmaz: "Meşru hakkımızı kullanmak üzere yarın saat 18.30'da bu meydanda olacağız. Bu hakkımızı çiğnetmeyeceğimizi Türkiye'ye göstereceğiz"

ADANA (AA) - Vatan Partisi Adana İl Başkanı Nevzat Batmaz, Uğur Mumcu Meydanı'nın 29 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Halkla Buluşma Toplantısı" için tahsisi yönündeki karara ilişkin, "Meşru hakkımızı kullanmak üzere yarın saat 18.30'da bu meydanda olacağız. Bu hakkımızı çiğnetmeyeceğimizi Türkiye 'ye göstereceğiz" dedi.

Vatan Partisi İl Başkanlığı önünde toplanan partililer, Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürüdü.

İl Başkanı Batmaz, yaptığı açıklamada, hayatı boyunca özgürlükler, hak, hukuk, laik bir devlet için mücadele verirken şehit edilen Uğur Mumcu'nun adını taşıyan meydanda olduklarını, Mumcu'nun, yaşananlar nedeniyle kemiklerinin sızladığını kaydetti.

Tarihin utanç sayfalarına yazılacak bir hukuksuzluk yaşandığını öne süren Batmaz, şunları söyledi:

"77 milyon Türk milletinin hakkını, hukukunu savunan bir parti olarak kendi hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz, ayak altına aldırmayacağız. Hukuku bir kenara iten bu adamların eğer önüne geçilmezse yarın istemediğiniz olaylara karşı yapılacak hiçbir şey kalmayacaktır. Onun için herkesi bu haksızlığa karşı mücadele etmeye çağırıyorum. Meşru hakkımızı kullanmak üzere yarın saat 18.30'da bu meydanda olacağız. Bu hakkımızı çiğnetmeyeceğimizi Türkiye'ye göstereceğiz."

Vatan Partisi, yarın Uğur Mumcu Meydanı'nda miting yapma talebinde bulunmuş, Seyhan 1. İlçe Seçim Kurulu, meydanı, "Halkla Buluşma Toplantısı" için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a tahsisine karar vermiş, Vatan Partisi'nin İl Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz reddedilmişti.