Adana'daki özel harekat destekli operasyon

Adana'daki özel harekat destekli operasyon
Adana'daki özel harekat destekli operasyon
- Merkez Seyhan ilçesinde bir kişinin silahla yaralanmasına ilişkin yürütülen operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 7'si tutuklandı

ADANA (AA) - Adana'da bir kişinin silahla ağır yaralanmasına ilişkin gerçekleştirilen ve özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda yakalanan 8 zanlıdan 7'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde 3 gün önce Enver Şendur'un sokakta silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmasıyla ilgili yakalanan 8 zanlının emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.  Zanlılar İdris T. (33), kardeşleri Süleyman (32) ve Mesut T. (30) ile arkadaşları Ümit A. (22), İslam O. (22), Hasan D. (23), Süleyman Y. (30) ve Ayhan T. (32) sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi.

Daha sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan Hasan D. denetimli serbestlik kararıyla serbest bırakılırken diğer zanlılar tutuklandı.

Bu arada olayda ağır yaralanan Şendur'un tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Zanlıların yakalanmasına yönelik özel harekat timlerinin de katıldığı operasyonda 1 kaleşnikof marka tüfek, 4 av tüfeği, 2 tabanca,  2 savunma tipi el bombası, 2 çelik yelek ile tabanca ve tüfeklere ait çok sayıda mermi ele geçirilmişti. 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  İslam

  ,

  Adli Tıp

  ,

  saldırı

  ,

  emniyet