Adana'daki polis merkezine saldırı

Adana'daki polis merkezine saldırı
Adana'daki polis merkezine saldırı
- Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen terör saldırısını protesto eden vatandaşlar, D-750 karayolu ile otoyolu ulaşıma kapattı - Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin cesetlerinin bulunduğu hastane önünde de gerginlik yaşandı

ADANA (AA) -  Pozantı İlçe  Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen terör saldırısını protesto eden vatandaşlar, D-750 karayolu ile otoyolu ulaşıma kapattı.

İlçede bir araya gelen bir grup vatandaş, ellerinde sopalarla, saldırı sırasında öldürülen teröristlerin cesetlerinin bulunduğu Pozantı 80.Yıl Devlet Hastanesi önüne geldi.

Hastane kapısına Türk bayrağı asan gruptakiler, cesetlerin kendilerine verilmesini istedi. Cesetleri almak isteyenlere de tepki göstereceklerini belirten gruptakiler, hastaneye girmek üzere hamle yapınca polis biber gazıyla müdahale etti. Olay yerine jandarma da çağrıldı. 

Buradaki olayların yatışmasının ardından gruptakiler, şehit polisler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namazın ardından D-750 karayolunun hastane kavşağı mevkisine geçen gruptakiler, karayolunda ateş yakarak, yolu ulaşıma kapattı. Ateş, ekipler tarafından söndürüldü.

Pozantı Kaymakamı Bilal Özkan olay yerine gelerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Bu arada, bazı vatandaşlar da E-90 Otoyolu'nun Pozantı yol ayrımındaki bir bölümünü ulaşıma kapattı.

 Olaylar nedeniyle her iki yolda da uzun araç kuyrukları oluşurken, çok sayıda aracın bekleyişi sürüyor.