Adana'daki polis merkezine saldırı

Adana'daki polis merkezine saldırı
Adana'daki polis merkezine saldırı
- Pozantı Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısını protesto eden grup tarafından ulaşıma kapatılan D-750 karayolu ve E-90 otoyolu açıldı - Çatışmada etkisiz hale getirilen 2 teröristin cesedi, Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi

ADANA (AA) - Pozantı Emniyet Müdürlüğünde görevli 2 polisin şehit edildiği terörist saldırıya tepki amacıyla bir grup tarafından ulaşıma kapatılan D-750 karayolu ve E-90 otoyolu açıldı.

D-750 karayolu ile E-90 otoyolunun ateş yakılarak ulaşıma kapatılmasının ardından Pozantı Kaymakamı Bilal Özkan, protestocu grupla görüştü.

Özkan'ın ikna çabaları sonucu karayolu ve otoyolu yeniden ulaşıma açıldı. Eylem nedeniyle karayolunda ulaşım yaklaşık 4, otoyolda da 1,5 saat aksadı.

Bu arada, saldırıda etkisiz hale getirilen iki teröristin cesedi, Pozantı 80. Yıl Devlet Hastanesinden alınarak Adana Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Terör örgütü PKK üyesi grup, gece saatlerinde Pozantı Emniyet Müdürlüğüne silahlarla saldırmış, polis memurları İsa İpek ve Serdar Kazar şehit olmuş, iki terörist ölü ele geçirilmişti. Terör saldırısını protesto eden grup, D-750 karayolu ile otoyolu ulaşıma kapatmıştı.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Adana

  ,

  şehit

  ,

  Adli Tıp

  ,

  Ulaşım

  ,

  Protesto

  ,

  Gece

  ,

  Eylem

  ,

  emniyet