Adana'daki polis merkezine saldırı

Adana'daki polis merkezine saldırı
Adana'daki polis merkezine saldırı
- Adana Valisi Büyük: - ''Aracın Diyarbakır Lice jandarma bölgesinden 2 ay önce gasbedilmiş bir araç olduğu anlaşıldı'' - ''Çevredeki araçlarda ve polis merkezinde hasar var. Hasar tespit çalışmaları da yapılıyor''

ADANA (AA) - Adana Valisi Mustafa Büyük, polis merkezi önüne bırakılan patlayıcı yüklü otomobilin Diyarbakır Lice jandarma bölgesinden 2 ay önce gasbedildiğinin tespit edildiğini söyledi.

Vali Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez Seyhan ilçesi Denizli Mahallesi'ndeki Şehit Özer Özkaya Polis Merkezine saldırıyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Olayın sabah saatlerinde yaşandığına işaret eden Büyük, şunları söyledi:

''Bugün Adana'da sabahleyin Şehit Polis Özer Özkaya Polis Merkezi önüne bir aracın terk edilmesi ve kaçarken yine otomatik silahlarla merkezin taranması sebebiyle bir olay meydana geldi. Aracın Diyarbakır Lice jandarma bölgesinden 2 ay önce gasbedilmiş bir araç olduğu anlaşıldı. Patlayıcı yüklüydü ve kontrollü bir şekilde patlatıldı. Herhangi bir yaralımız şehidimiz yok. Çevredeki araçlarda ve polis merkezinde maddi hasar var. Hasar tespit çalışmaları da yapılıyor.''

Olayla ilgili gözaltı bulunmadığını aktaran Büyük, ''Fakat iki kişi olduğu, şu ana kadar ki tespitlerden anlaşılıyor. Biri aracı kullanan, diğeri otomatik silahlarla saldıran. Soruşturma devam ediyor'' dedi.