Adana'daki yasa dışı dinleme davası

Adana'daki yasa dışı dinleme davası
Adana'daki yasa dışı dinleme davası
- Bazı hakim, savcı ve adliye personelini yasa dışı yollarla dinledikleri iddia edilen 31 polis hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi

ADANA (AA) - Adana'da bazı hakim, savcı ve bazı adliye personelinin olduğu kişileri yasa dışı yollarla dinledikleri iddia edilen, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 31 polis hakkında açılan davanın ikinci duruşması yapıldı.

Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuksuz sanıklardan 10'u ve bazı müştekiler ile avukatlar hazır bulundu.

Müştekilerin ifadelerinin alındığı duruşmada, "İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, iftira, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlamasıyla yargılanan sanıklar da önceki yazılı savunmalarını tekrar ettiklerini söyledi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan sanık ve müştekilerin sonraki celse hazır edilmesine, bazı eksiklerin giderilmesi ve dosyaların birleştirilmesi için 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müzekkere yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanıklar hakkında, farklı mağdurların şikayetleri nedeniyle Adana 1, 2, 4, 5, 6, 7 ve 8. Ağır Ceza mahkemelerinde de dava açılmıştı.