Adana'daki yasa dışı dinleme davası

Adana'daki yasa dışı dinleme davası
Adana'daki yasa dışı dinleme davası
- Bazı hakim, savcı ve adliye personelini yasa dışı yollarla dinledikleri iddia edilen 13 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi

ADANA (AA) - Adana'da bazı hakim, savcı ve adliye personelini yasa dışı yollarla, dinledikleri iddia edilen, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 13 polis hakkında açılan davanın dördüncü duruşması görüldü.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz sanıklardan 6'sı ile avukatlar hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının, yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması ve sanıkların dinlemeleri usulüne uygun yapıp yapmadığını denetleyecek bilirkişinin, dosyaları incelemesi için görevlendirilmesi talebini reddetti.

Sanıkların gelen belgelere ilişkin ifade verdiği duruşmada, Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi ve diğer mahkemelerden gelen birleştirme müzekkerelerinin, dava dosyasındaki eksiklerin giderilmesinin ardından bir sonraki celsede değerlendirilmesine karar verildi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Sanıklar hakkında, "İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, iftira, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlamasıyla mağdurların şikayetleri üzerine Adana 1, 2, 4, 5, 6, 7 ve 9. Ağır Ceza mahkemelerinde de dava açılmıştı.