"Adanamıza gösterilen teveccühten dolayı minnettarız"

"Adanamıza gösterilen teveccühten dolayı minnettarız"
"Adanamıza gösterilen teveccühten dolayı minnettarız"
- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü: - "Adana milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması bizleri çok sevindirdi" - AK Parti Adana İl Başkanı Yeni: - "Adanamızın medar-ı iftiharı saydığımız Sayın Ömer Çelik Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken milletvekilimiz Fatma Güldemet Sarı Çevre ve Şehircilik Bakanımız oldu. Adanamıza gösterdiği bu büyük teveccühten dolayı Genel Başkanımıza minnettarız"

ADANA (AA) - AK Parti Adana milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması ildeki yerel yönetici ve yetkililer tarafından memnuniyetle karşılandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Adana milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması bizleri çok sevindirdi. Memleketimize ve bölgemize hayırlı olsun. Resmi kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile yapacağımız projelerde destek ve katkılarının kentimiz ve bölgemiz açısından önemli olacağını inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım sonrasında istikrara oy veren millet sayesinde hükümetin kurulduğunu anımsattı.

Seçim sonuçları ile başlayan mutluluklarının sürdüğünü belirten Yeni, "Adanamızın medar-ı iftiharı saydığımız Sayın Ömer Çelik Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken yeni Bakanlar Kurulu'nda Adana İl Yönetiminde beraber görev yaptığımız milletvekilimiz Fatma Güldemet Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız oldu. İki sevinci, iki bayramı beraber yaşamış olduk. Adanamıza karşı gösterdiği bu büyük teveccühten dolayı Genel Başkanımıza minnettarız" ifadesini kullandı.

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çukurova yöresinden seçilen bakanlar adına duydukları sevinci dile getirdi.

Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasının, Adana, Çukurova ve bölge için iyi hizmetlerin başlangıcı olmasını temenni eden Menevşe, "İnşallah hep beraber yapılacak güzel hizmetlere biz de ortak olmak isteriz" dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç da Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasını AA muhabirine değerlendirirken "Memleketimizin medar-ı iftiharı bir hanımefendi. Kişiliği, yapısı, her şeyi ile milletin takdirine şayan olmuş birisi icracı bir bakan oldu. Çok mutluyuz. İnşallah hayırlı hizmetlere imza atar" diye konuştu.