Adana'nın Karataş ilçesinden KKTC'ye feribot projesi

Adana'nın Karataş ilçesinden KKTC'ye feribot projesi
Adana'nın Karataş ilçesinden KKTC'ye feribot projesi
- Karataş Belediye Başkanı Ünal: - "Karataş'tan KKTC'nin Gazi Magosa kentine düzenlenmesi planlanan feribot seferi projesinin fizibilite çalışmaları tamamlandı" - "Taşucu Limanı ile kıyaslandığında 20 deniz mili mesafe ile KKTC'ye daha yakın olacak. Vatandaşlar buradan 3 saatte Gazi Magosa'ya ulaşacak"

ADANA (AA) - Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, ilçeden KKTC'nin Gazi Magosa kentine düzenlenmesi planlanan feribot seferi projesinin fizibilite çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. 

Ünal, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, ilçeden KKTC'nin Gazi Magosa şehrine feribot seferleri düzenlenmesiyle ilgili proje yürütüldüğünü söyledi.

Projeyle ilgili bilgi veren Ünal, şunları kaydetti:

"Karataş'tan KKTC'nin Gazi Magosa kentine düzenlenmesi planlanan feribot seferi projesinin fizibilete çalışmaları tamamlandı. Fizibilite çalışmalarının tamamlanmasıyla ilk adım belediye olarak bizim tarafımızdan atıldı. Bundan sonra yatırımcılara ve devlet yetkililerine düşüyor. Proje, Karataş'ın gelişmesi yönünde atılacak iyi bir adım. Projenin gerçekleşmesiyle Akdeniz'in denize açılan yepyeni bir kapısı olacak. KKTC ile Karataş arasında kurulacak bağ ile tarımsal ihracatta, turizmde, ilçemizin nüfusunda büyük oranda gelişim sağlanacak."

-"Gazi Magosa 3 saate düşecek"

Projenin, mevcut fiziki olanaklarla gerçekleşmesini engelleyecek hiçbir unsur bulunmadığını savunan Ünal, "Projenin Karataş-Gazi Magosa arasında hayata geçmesiyle Suriye ve diğer ülkelere de seferler düzenlenecek. Proje mevcut liman içerisinde gerçekleştirilebilir. Taşucu Limanı ile kıyaslandığında 20 deniz mili mesafe ile KKTC'ye daha yakın olacak. Vatandaşlar buradan 3 saatte Gazi Magosa'ya ulaşacak" diye konuştu.