Adanaspor dayanıklılık testinden geçti

Adanaspor dayanıklılık testinden geçti
Adanaspor dayanıklılık testinden geçti
- Teknik Direktör İpekoğlu: "Elimizdeki veriler sonucunda eksiklerimiz varsa buna göre bir antrenman programı çizeceğiz"

ADANA (AA) - PTT 1. Lig'de mücadele eden Adanaspor'da futbolculara dayanıklılık testi yapıldı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, deplasmanda oynayacağı 1461 Trabzon maçı için çalışmalarını Gençlik Stadyumu'nda sürdüren turuncu-beyazlılar, bir dizi tste tabi tutuldu.

Teknik Direktör Engin İpekoğlu ve yardımcı antrenörler nezaretinde 3 grup haline ayrılan futbolcular sırasıyla testten geçti. Genç oyuncuların yanı sıra Nduka, Fahri, Samican, Didi, Cem, Tevfik, Magaye ve Renan'ın test performansları öne çıktı. 

Teknik direktör İpekoğlu, dayanıklılık testinin kendileri açılarından önemli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Sezon başı ve ortasında yapılması gereken bir test ancak biz teknik ekip olarak bu testi yapma zorunluluğu hissettik. Takımımızın atletik performansını daha yakından öğrenmek amacıyla bu testi yapmak istedik.  Bu testin sonucunda futbolcularımızın atletik performans olarak hangi düzeyde olduklarını görmüş olacağız. Elimizdeki veriler sonucunda eksiklerimiz varsa buna göre bir antrenman programı çizeceğiz. Bu doğrultuda önemli bir test olduğunu düşünüyorum."