Adanaspor, gelecek hafta topbaşı yapacak

Adanaspor, gelecek hafta topbaşı yapacak
Adanaspor, gelecek hafta topbaşı yapacak
- Yeni sezon hazırlıklarına 1 Ağustos'ta başlayacak turuncu-beyazlı basketbolcular, eylül ayında Bursa'da özel bir turnuvaya katılacak

ADANA (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Adanaspor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında 10 Ağustos'ta Adana'da bir araya gelerek topbaşı yapacak.

Kulüpten yapılan yapılan yazılı açıklamaya göre, turuncu-beyazlılar, kentteki çalışmalarının ardından 3-5 Eylül 'de, Bursa'da düzenlenecek "Finalspor Turnuvası"na katılacak. Akdeniz ekibi daha sonra lig başlayana kadar ikinci etap çalışmalarını da kentte sürdürecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kulüp Başkanı Tevriz Dura, kentin erkek basketbolundaki tek temsilcisi olduklarını belirtti.

10 Ağustos'ta sezonu açtıkları bilgisini paylaşan Dura, şunları kaydetti:

"Adanaspor ligdeki kolej, belediye , özel şirket gibi rakipleriyle tek başına mücadele edecek. Adana Valimiz Mustafa Büyük'ü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'yü, Adana'nın değerli milletvekillerini, ilçe belediye başkanlarını, oda başkanlarını Adanaspor'u da desteklemeye davet ediyoruz. Adana'nın bir değeri de Adanaspor'dur."