Adanaspor potada Faikcan Nurkan'ı transfer etti

Adanaspor potada Faikcan Nurkan'ı transfer etti
Adanaspor potada Faikcan Nurkan'ı transfer etti
ADANA (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Adanaspor, Maliye Milli Piyango takımından oyun kurucu Faikcan Nurkan'ı renklerine...

ADANA (AA) - Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Adanaspor, Maliye Milli Piyango takımından oyun kurucu Faikcan Nurkan'ı renklerine kattı.

Adanaspor Kulübü Başkanı Tevriz Dura, geçen sezon zor günler geçirdiklerini, bu sezon  da aynı hataları tekrarlamamak için ince eleyip, sık dokuduklarını belirtti.

Liglerinde yabancı transferlerinin en zor işlerden olduğunu ifade eden Dura, Letonyalı Kaspars Kambala transferinin ardından Türkiye'nin çok konuşacağı bir oyuncuyla da prensipte anlaştıklarını, isimini daha sonra açıklayacaklarını kaydetti.

Takıma son olarak Maliye Milli Piyango takımından Faikcan Nurkan'ı kazandırdıklarını belirten Dura, "Faikcan'ın transferi hayırlı uğurlu olsun. Bu sene Adanaspor daha hırslı, daha mücadeleci, seyir zevki daha yüksek maçlar oynayacak. Adana'ya gelen rakiplerimiz çok çekinecek" ifadelerini kullandı.

1991 doğumlu, 1,93 metre boyundaki Faikcan Nurkan, daha önce Fenerbahçe Ülker, Trabzonspor Medical Park, Olin Edirne, İTÜ ve Maliye Milli Piyango formalarını giydi.