Adanaspor Teknik Direktörü Arın:

Adanaspor Teknik Direktörü Arın:
Adanaspor Teknik Direktörü Arın:
- ''Altınordu karşısında iyi oynadığımız bir maçı kaybettik onun üzüntüsünü yaşıyoruz" - ''(Adana Demirspor derbisi) Fair play içinde, eskiden olduğu gibi sahada biten bir rekabet olmasını diliyorum''

ADANA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Adanaspor'un teknik direktörü Eyüp Arın, Altınordu karşılaşmasında iyi oynamalarına rağmen kaybettikleri için üzüntülü olduklarını söyledi.

Arın, 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, çıkışlarını sürdürmek için Altınordu maçına çok iyi hazırlandıklarını anlattı.

Karşılaşmanın zor olacağını tahmin ettiklerini aktaran Arın, "Çok arzulu başlamıştık, maçın başında öne de geçmiştik. Çok önemli pozisyonlar da bulduk. 2 farklı öne geçebilsek oyunun şekli değişecekti. Rakip öne geçince oyunu istediği gibi kontrol etti. Altınordu'yu tebrik ediyorum. Oyuncularımı da kutluyorum. O gün maçı izleyenlerin çok büyük keyif aldığını düşünüyorum. İyi oynadığımız bir maçı kaybettik onun üzüntüsünü yaşıyoruz'' diye konuştu.

 

 - Adana derbisi

 

Arın, hafta sonunda Adana Demirspor ile oynayacakları derbiye de değinerek,  iki Adana ekibinin çok dostane bir maç oynayacağına inandığını ifade etti.

Bu rekabetten kazananın yine Adana olacağını vurgulayan Arın şöyle konuştu:

''İki camia için gönülden tek isteğim var; fair play içerisinde, eskiden olduğu gibi sahada biten bir rekabet olmasını diliyorum. Sahanın içinde biten ve dostça sona eren bir maç olmasını istiyorum. Her şeyin sahada kalacağı bir maç olsun. Bu konuda hem bizim camiamıza hem de güzide Adana Demirspor camiasına uyarıda bulunuyorum. Gelsinler şenlik içerisinde maçı izlesinler, şenlik içerisinde, eğlenerek maçtan ayrılsınlar. Böyle bir ortamda bir ilk, bir örnek maç olmasını diliyorum. Bunu her iki takımın taraftarından bekliyorum. Dostane ve seyir zevki yüksek bir maç olacağına inanıyorum.''

Arın, bir gazetecinin, "Adana Demirspor Teknik Direktörü Osman Özköylü'yle maç öncesi bir araya gelir misiniz" şeklindeki sorusuna ''Özköylü benim arkadaşım, saha dışında da görüşüyorum. Ortamı sakinleştireceğini bilsek, hissetsek Osman hocayla ele ele tutuşup her tarafta gezeriz. O da Adana'ya hizmet eden iyi bir hocamız. Adana'ya hizmet etmeye çalışıyoruz. Sahada da iyi olan taraf kazansın'' diye yanıt verdi.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Fatih Terim

  ,

  PTT 1. Lig

  ,

  Fatih

  ,

  Taraf

  ,

  Lig

  ,

  maç

  ,

  hizmet