ADRO'dan AK Parti İl Başkanı Yeni'ye ziyaret

ADRO'dan AK Parti İl Başkanı Yeni'ye ziyaret
ADRO'dan AK Parti İl Başkanı Yeni'ye ziyaret
ADANA (AA) - Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, AK Parti İl Başkan Fikret Yeni'yi ziyaret etti.AK Parti'den yapılan...

ADANA (AA) - Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, AK Parti İl  Başkan Fikret Yeni'yi ziyaret etti.

AK Parti 'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdağ, bu yıl ikincisini gerçekleştirecekleri "Ulusal Çukurova Bölgesel Turizm Ödülleri" törenine Yeni'yi davet etti.

Geçen yıl ilkini düzenledikleri organizasyonun büyük yankı uyandırdığını ve etkinliği bu yıl ulusal çapta gerçekleştireceklerini belirten Akdağ, "Törenimize başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik olmak üzere sektörün önde gelen isimlerini davet ettik. Bu yıl törenimizin daha çok ses getireceğini düşünüyoruz. Çelik,  Türkiye 'nin yanı sıra Adana ve bölge turizmine önemli destekler sağladı. Kendisine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni de Adana'nın sahip olduğu tabii güzelliklerinin yanı sıra bir kültür hazinesi olduğunu bildirerek şunları kaydetti:

"Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kozan'daki dünyaca ünlü Anavarza Antik Kenti'nin kazı çalışmaları için Aralık ayında 1 milyon liralık ödenek çıkarttı. Ayrıca Türkiye'nin en büyük ve 24 saat açık, yaşayan ilk müzesi Adana'ya kuruluyor. Bakanımız Adana ve bölge turizmine önemli destekler veriyor. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz."