AGİAD "İş ve Meslek Ödülleri" töreni

AGİAD "İş ve Meslek Ödülleri" töreni
AGİAD "İş ve Meslek Ödülleri" töreni
- TÜRKONFED Başkanı Onatça: "Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görevler alıyor, tecrübelerimizi paylaşıyor, ülkemizin gelişmesi yönünde önerilerimizi sunuyoruz. Eleştirilerimizi de ifade ediyoruz. Ancak, yapılan bu eleştirilerin hak edilmedik biçimde tepki almasını, hedef gösterilmesini doğru bulmuyoruz"

ADANA (AA) - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, iş dünyasının öneri ve eleştirileri nedeniyle karşılaştığı tepkiyi hak etmediğini söyledi.

Onatça, Adana Genç İşadamları Derneği'nin (AGİAD) "İş ve Meslek Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada, her iş adamı ya da kadınının kendi işletmesini büyütürken aynı zamanda Türkiye 'yi de büyüttüğünü belirtti.

İşletmelerin karlılığını artırırken, Türkiye'ye değer katma, büyütme ve geliştirme peşinde olduklarını dile getiren Onatça, "Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görevler alıyor, tecrübelerimizi paylaşıyor, ülkemizin gelişmesi yönünde önerilerimizi sunuyoruz. Eleştirilerimizi de ifade ediyoruz. Ancak, yapılan bu eleştirilerin hak edilmedik biçimde tepki almasını, hedef gösterilmesini doğru bulmuyoruz" diye konuştu.

Ekonomi yönetimine yönelik öneri ve eleştirilerin bu denli tepkiyle karşılanmasının güven ortamına zarar verdiğini dile getiren Onatça, şöyle devam etti:

"Biz farklı fikirlerin rahatlıkla dillendirilebildiği, demokrasi şöleninin yaşandığı bir ortamda üretmeye devam etmek istiyoruz. Ülkemizin geleceğine güvenle bakmak istiyoruz. Çünkü güvendikçe yatırım yaparsınız. Güvendikçe borçlanırsınız. Güvendikçe satın alırsınız. Güvendikçe istihdam artırırsınız, güvendikçe elinize çantayı alır, dünyayı dolaşırsınız."