AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
- "Şunları aklına sok belediye başkanı, önce haddini ve yerini bileceksin. Senin bu ülkenin Cumhurbaşkanı için zaman tayin etmeye ne gücün ne de çapın yeter" - "Bu millet sana böyle devlet büyüklerine fütursuzca konuşasın diye oy vermedi. Senin görevin Adana'ya hizmet etmektir, boyunu aşan laflar etmek değil"

ADANA (AA) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Adana programıyla ilgili "Seçimden sonra gel. Seni sıcak bir şekilde karşılayalım" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Yeni, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan 'ın 29 Mayıs'ta, Adana'da toplu açılış töreni gerçekleştireceğini ve cumhurun başkanı olması hasebiyle millete teşekkür edeceğini belirtti.

Sözlü'nün, ülkenin Cumhurbaşkanına karşı sergilediği tutum ve ifadelerin "haddini ve çapını aşan" bir tutum olduğunu bildiren Yeni, şunları kaydetti:

"Belediye başkanının, Cumhurbaşkanının açılış alanı konusunda 'Seçimden sonra gel, seni sıcak bir şekilde karşılayalım' tarzındaki alaycı yaklaşımı bile tarafsızlıktan dem vuran şahsın ne kadar taraf olduğunun açık göstergesidir. Sen kendini de parçalasan Cumhurbaşkanımız milletimizle buluşmasına devam edecek. Vesayetçi ağabeylerin de bunu böyle bilsin. Cumhurbaşkanımız yasalara uymasını elbette bilir ancak burada hem devlet adamlarına hem de yasalara uymanın ne demek olduğunu ve tarafsızlığın ne anlama geldiğini belediye başkanından da seçim çalışmalarında, afişlemede sergilediği çifte standardı ortadan kaldırmasını Adana görmek ister. Cumhurbaşkanımızın toplu açılışlara ve teşekkür programlarına katılmasına müdahale etmeye ne senin ne de üst akılların gücü yetmez. Siyasi rant elde etme amacı gütmenin ve üst akılları mutlu etmenin gayreti ile bu açıklamayı yapma gafleti içerisinde olduğun belli."

"Seçilmiş Cumhurbaşkanının varlığının bile sizi rahatsız ettiği ortada" şeklinde açıklamada bulunan Yeni, şu ifadeleri kullandı:

"Çatı adayınıza rağmen, Cumhurbaşkanının milletimizin desteğini alarak yüzde 52'lik oyla seçilmiş olmasının derin acısı son açıklaman ile açığa çıkmıştır. Şunları aklına sok belediye başkanı, önce haddini ve yerini bileceksin. Senin bu ülkenin Cumhurbaşkanı için zaman tayin etmeye ne gücün ne de çapın yeter. 7 Haziran'da seninle özdeşleşmiş olan kirli dil, seni o bataklıkta boğacaktır. Bu güne kadar siyasi terbiyemiz gereği sana cevap vermediysek muhatap olunacak biri olmadığın içindi."

Yeni, açıklamasında, "Sanırım senin bu aymazlığın meydanı boş zannetmenden kaynaklandı. Meydan zannettiğin gibi senin at koşturacağın cinsten değil. Bu millet sana böyle devlet büyüklerine fütursuzca konuşasın diye oy vermedi. Senin görevin Adana'ya hizmet etmektir, boyunu aşan laflar etmek değil. Sen sadece işini yap. İnsanları kin ve nefrete sürükleyen söylemlerinin bir getirisi olacağını zannetme" ifadelerine yer verdi.