AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
- "Milletimiz sonuçta hem Türkiye'de hem Adana'da AK Parti'yi birinci yapmak suretiyle aslında AK Parti'ye olan teveccühünü ortaya koymuştur"

ADANA (AA) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "Milletimiz sonuçta hem Türkiye 'de hem Adana'da AK Parti'yi birinci yapmak suretiyle aslında AK Parti 'ye olan teveccühünü ortaya koymuştur" dedi.

Yeni, seçilen milletvekilleri ve adaylarıyla il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında,  bugün yeni bir Türkiye'ye adım attıklarını belirterek, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Milletin ortaya koyduğu iradeyi kabul eden parti olduklarını vurgulayan Yeni, verilen mesajın değerlendirmesini yetkili kurullar ve teşkilatların yapılacağını, bu çerçevede hareket edileceğini kaydetti.

Seçim çalışmalarında hep istikrara vurgu yaptıklarını, ekonomik ve siyasal anlamda istikrarın devam etmesi açısından milletten oy talep ettiklerini dile getiren Yeni, şunları söyledi:

"Milletimiz sonuçta hem Türkiye'de hem Adana'da AK Parti'yi birinci yapmak suretiyle aslında AK Parti'ye olan teveccühünü ortaya koymuştur. Her ne kadar ortaya çıkan tabloda tek başına iktidar imkanı bulunmasa da aslında milletimiz, AK Parti'ye güvendiğini ve yeni Türkiye yolunda AK Parti ile yürüme hedefini, iradesini ortaya koymuştur."

Yeni, parti olarak 56 ilde birinci olduklarını, 76 ilde milletvekili çıkardıklarını belirterek, bugünden itibaren ülke ve millet için yapılabilecek her şeyin yapılması kaygı ve mücadelesiyle yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Yeni, bir gazetecinin, "Adana'da AK Parti'nin başarı grafiğini değerlendirir misiniz?. Ayrıca seçim sürecinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün açıklamaları ve tavırlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, AK Parti'nin birinci parti olmasının zaten başarılı olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Adana'da 11 ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesi elinde olmayan bir parti olarak seçime girdiklerine dikkati çeken Yeni, 8 belediye ve bir büyükşehir belediyesini elde tutan bir partinin aldığı oyla aldıkları oy mukayese edildiğinde sorunun cevabının ortaya çıkacağını kaydetti.

Yeni, diğer gazetecinin, "2011 seçimlerine göre AK Parti'nin yüzde 8 kayıp yaşadığını" hatırlatması üzerine, teşkilat olarak, düşen her oyun kendileri için bir kayıp olduğunu, bu kaybın nasıl giderileceğiyle ilgili kendi değerlendirmelerini yapacaklarını, bundan sonraki ilk seçimde daha fazla oy almayı hedefleyeceklerini dile getirdi.