AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
AK Parti Adana İl Başkanı Yeni:
- "İstikrar, ülkemiz için yapılabilecek her şeyin vazgeçilmez ön şartı olarak ilk günkü gibi hala karşımızda durmaktadır"

ADANA (AA) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, "İstikrar, ülkemiz için yapılabilecek her şeyin vazgeçilmez ön şartı olarak ilk günkü gibi hala karşımızda durmaktadır" ifadelerini kullandı.

Yeni, yazılı açıklamasında, istikrarı sürdürme heyecanıyla dünyanın en parlak projelerini hayata geçirme aşkı içerinde olduklarını belirtti.

Önceliklerinin istikrarın devamını sağlamak olduğunu aktaran Yeni, şunları kaydetti:

"İstikrar, ülkemiz için yapılabilecek her şeyin vazgeçilmez ön şartı olarak ilk günkü gibi hala karşımızda durmaktadır. İstikrarı, hizmetlerimizin üzerine ilave ederek, milletçe yolumuza devam etmek zorundayız. İstikrarı sürdürmeliyiz, çünkü 13 yıldır sağlam temellerin tuttuğu şeyleri kaybetmeye milletimiz izin vermeyecektir.  AK Parti Türkiye 'yi tam 13 yıldır istikrar ve büyüme içinde tutmayı başarabilen bir partidir. 2000 ve 2001 krizlerinin yol açtığı depremin ardından, AK Parti, bu kuru toprakları, yani Türkiye'yi adeta mümbit alanlara çevirdi. 2002'den sonra, istikrar yılları boyunca yavaş yavaş her şey yoluna girmiş, Türkiye zenginleşmeye, uluslararası alanda itibar kazanmaya başlamıştır. Yine, milletçe sahip olduklarımızı geliştirmemiz ve gelecek için daha büyük umutlar beslememiz yine istikrara bağlıdır. İstikrar, uzun süren çabalarla oluşmuş muhteşem bir eserdir."

Türkiye'nin sahip olduğu en değerli hazinelerden birinin de istikrar olduğunu bildiren Yeni, şöyle devam etti:

"Çünkü kendi kendini yöneten milletimiz, öz güven ile dünyaya iyi bakan bir toplum olarak 13 yıldır sürekli yükselmiştir. Türkiye'yi tek parça halinde tutacak uzlaşmayı 2002'den buyana AK Parti gerçekleştirdi. AK Parti her daim Türkiye partisi sıfatıyla Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü tek başına temsil etmeyi başardı. Haziran seçimlerinin en çok üzerinde durulacak sonucu, AK Parti'nin Türkiye'nin her bölgesini eşit temsil kabiliyeti olan parti olmasıdır. Toplumun enerjisini, zamanını, imkanlarını büyümeye, zenginliğe ve huzura doğru yönlendirmek AK Parti'nin öncü işidir. Halkımız belirli bölgeleri temsil edenleri değil, orantısal olarak bütün Türkiye'yi temsil eden AK Parti'ye teveccüh ediyor."