AK Parti Adana milletvekili adayı Küçükcan:

AK Parti Adana milletvekili adayı Küçükcan:
AK Parti Adana milletvekili adayı Küçükcan:
- "Adana, yükseköğretim merkezi olmalıdır"

ADANA (AA) - AK Parti Adana milletvekili adayı Talip Küçükcan, Adana'nın bulunduğu konum itibariyle yükseköğretim merkezi olabileceğini bildirdi.

Küçükcan, yaptığı açıklamada, Adana'da sadece iki üniversite olduğunu ancak daha fazlası için kapasitesi bulunduğunu vurguladı.

Adana'nın bir kesişme noktasında yer aldığına dikkati çeken Küçükcan, " Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden büyük öğrenci kapasitelerini çekebilecek bir kent kültürüne sahibiz. Dünyada uluslararası öğrenci sayısı gün geçtikçe artıyor ancak ülke olarak yeterince pay alamıyoruz. Adana, sosyolojik yapısı, ekonomik gelişmesi ve dışa açık kent kültürü ile sadece yerli öğrencilerin değil, yabancı öğrencilerin de rahatlıkla kendine yer bulabileceği ve yaşayabileceği bir kenttir" ifadelerini kullandı.

Yabancı öğrencilerin Adana'yı tercih etmeleri durumunda kentin bu alanda önemli bir adım atacağını ifade eden Küçükcan, ne kadar fazla öğrenci çekilebilirse ekonomik kalkınmaya o kadar katkı sağlanabileceğini belirtti.