AK Parti Adana Milletvekili Küçükcan:

AK Parti Adana Milletvekili Küçükcan:
AK Parti Adana Milletvekili Küçükcan:
- "Terör örgütlerinin güvenlik güçlerimize ve ulusal güvenliğimize karşı haince saldırıları devam ederken, millet olarak sağduyulu ve sorumlu bir dil ve üslup hepimize yol gösterecek tek argümandır"

ADANA (AA) -  AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, "Terör örgütlerinin güvenlik güçlerimize ve ulusal güvenliğimize karşı haince saldırıları devam ederken, millet olarak sağduyulu ve sorumlu bir dil ve üslup hepimize yol gösterecek tek argümandır" ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Küçükcan, Kozan ve Karaisalı ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Adı ve eylem biçimi ne olursa olsun terörün halkı yıldırdığı, öfkeye ve düşmanlığa sürüklediği zaman sağduyuyu teslim aldığını anlatan Küçükcan, "Eğer halkı etkileyemiyorsa, terör bir işe yaramıyor demektir. Bir işe yaramıyorsa tezgahın başındakilere de yarar sağlamayacaktır. Eğer terör bizim atacağımız adımları belirliyorsa hatta kararlarımızı etkiliyorsa amacına ulaşmış demektir. Biz bugüne kadar buna fırsat vermediğimiz gibi bugünden sonra da fırsat vermeyeceğimiz bilinmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

Küçükcan, terörün sonunu getirecek olan faktörlerin başında daha fazla demokrasi, daha fazla kenetlenme, daha müreffeh ve istikrarlı bir Türkiye 'nin inşasının geldiğine inandıklarını belirterek, bu sayılanları en çok hayata geçiren hükumetlerin ise AK Parti iktidarları olduğunu kaydetti.

Partilerinin kendisini milletimize hizmet etmeye adamış bir siyasi hareket olduğunu aktaran Küçükcan, şöyle devam etti:

"Terör örgütlerinin güvenlik güçlerimize ve ulusal güvenliğimize karşı haince saldırıları devam ederken, millet olarak sağduyulu ve sorumlu bir dil ve üslup hepimize yol gösterecek tek argümandır. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bugün de kararlı duruşu ile ülkemiz üzerinde sahnelenen şiddet diline, çatışma kültürüne ülkemizi ve milletimizi teslim etmeyecektir. Aklıselim ve soğukkanlılığımızı da asla yitirmeyeceğiz. Ayrışmaya, bölünmeye ve parçalanmaya izin vermeyeceğiz. Özgürlük ve güven dengesini sağlam tutarak kamu düzeni ve güvenliğini de koruyacağız. Sokakları ve meydanları şiddet olaylarının kirletilmesine karşı önlemler alındı, alınmaya da devam edecek. Bu noktada bütün siyasi partilerin kimden gelirse gelsin şiddeti lanetlemeleri ahlaki, vicdani ve politik bir sorumluluktur. Bu sorumluluktan kaçanları millet unutmayacaktır."

Küçükcan, Türkiye'nin kalkınmasından rahatsız olanların dışında şiddetin dilini kullanan olmadığını anlatarak, "Kan ve barut kokan cümleler, tehditler ve hamaset sadece milletin karşısında olanlarda egemen. Ancak ne var ki hem devletimizin gücü, hem de milletimizin basireti ile şiddetin dili, bu dilin sahiplerine de bir şey kazandırmıyor, kazandırmayacaktır da. Çünkü milletimizin tamamı barış ve şiddetsizlik dili ile konuşuyor ve bu dilde ısrar ediyor. Bu ısrar statüko ve sahiplerinin oyununu, bunların içeride ve dışarıdaki işbirlikçilerinin hesaplarını boşa çıkarmaya yetiyor" ifadelerini kullandı.

Küçükcan, bir arada yaşama kültürünü, kardeşlik hukukunu diri tutma ve kenetlenme ile şiddet ve terörü yenilebileceğini bildirdi.