AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar:

AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar:
AK Parti Adana Milletvekili Ünüvar:
- "13 yıl boyunca tek başına ülkeyi yönetmiş AK Parti kadroları, şüphesiz bundan sonraki her görevi de başarıyla yürütecektir" - "AK Parti'yi hiç kimse hükümet denkleminin dışında düşünemez"

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, bir koalisyon kurulacaksa bunun AK Parti öncülüğünde kurulacağını belirterek "13 yıl boyunca tek başına ülkeyi yönetmiş AK Parti kadroları, şüphesiz bundan sonraki her görevi de başarıyla yürütecektir" ifadelerini kullandı.

Ünüvar, yazılı açıklamasında, AK Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık ile Karaisalı, Aladağ ve Pozantı ilçelerinde partililerle bir araya geldiğini belirtti. Hem Türkiye 'de hem de Adana'da 4. defa birinci parti çıktıklarını vurgulayan Ünüvar, içeride ve dışarıda, partili partisiz grupların birleşerek AK Parti'yi alaşağı etmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini ancak milletin ne Adana'da ne de Türkiye'de buna müsaade etmediğini kaydetti.

Ünüvar, açık ara birinci parti olmalarına rağmen tek başına iktidara gelemedikleri için ortaya çıkan tablodan çok da hoşnut olmadıklarını aktararak "Biz yeniden AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğini ve başladığımız yatırımları, kalkınma hamlelerini ve memlekete hizmet heyecanımızı aynı şekilde devam ettirmeyi planlamıştık. Ancak milletimiz, 'Biz sizi yine birinci parti yapıyoruz, ama tek başına iktidar vermiyoruz. Fakat sizden de asla vazgeçmiyoruz' diye bir mesaj verdi. Milletimizin mesajı başımızın tacı" ifadelerini kullandı.

Şu anda görünen tabloda, AK Partisiz bir koalisyonun kurulamayacağına dikkati çeken Ünüvar, şunları kaydetti:

"AK Parti'yi hiç kimse hükümet denkleminin dışında düşünemez. Bir takım muhalefet partilerinin kendi fantastik düşüncelerinin dışında AK Partisiz bir koalisyonun kurulamayacağına dair çok net beyanlar da var. Kaldı ki AK Parti bu ülkenin 13 yıllık hafızasıdır. Başlattığı hizmetlerin de aynı zamanda takipçisi konumundadır. AK Parti olmadan, gerek sağlıkta gerek eğitimde gerekse diğer alanlarda başlatılan hizmetlerin sürdürülmesi zor görünüyor. Bu zorluğu o koalisyonu kuracak küçük ortaklar da görüyor."

- "Millete hizmet için yola çıktık"

Ünüvar, bir koalisyon kurulacaksa, bunun AK Parti öncülüğünde kurulacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"13 yıl boyunca tek başına ülkeyi yönetmiş AK Parti kadroları, şüphesiz bundan sonraki her görevi de başarıyla yürütecektir. AK Parti 13 yıllık birikimini, ülkeye kazandırdıklarını kolayca terk edecek değildir. AK Parti, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, sanayide, ticarette, tarımda, ekonomide, dış politikada ve pek çok alanda yenilikler yaptı. Bu ülkeye pek çok güzel eser kazandırdı ve bu eserleri kolayca geride bırakacak bir parti değildir. AK Parti, milletin kendisine emanet ettiği iktidarı en iyi şekilde değerlendirmiştir, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde davranmaya devam edecektir. Milletin kendisine tevcih ettiği görevi yine en güzel şekilde yerine getirecektir. AK Parti kadroları, milletimizin kendisine tevcih ettiği görevi en güzel şekilde yerine getirirse, yakın gelecekte inşallah yeniden tek başına iktidara gelecektir. Bunun için de AK Parti kadrolarının her an seçim olacakmış gibi hazır olması gerekiyor. Tek parti iktidarı ve istikrarının devamını yeniden sağlamak, AK Parti kadrolarının boynunun borcudur. Onun için dolaşıyoruz, onun için bugün buralardayız. Millet bizden hizmet bekliyor. Biz millete hizmet için yola çıktık. Bu hizmeti tamamlayıncaya kadar inşallah durmayacağız. Sürekli yürümeye, koşmaya devam edeceğiz. Moralleri bozmak yok, moral bozacak bir durum da yok."

Ünüvar, Türkiye'nin daha önce yaşadığı ve pek memnun kalmadığı ancak AK Parti'nin hiç yaşamadığı bir koalisyon döneminin başladığını ifade ederek sonuçtan sadece partilerinin değil milletin de memnun olmadığını bildirdi.

AK Parti'nin, 13 yıllık bir başarı hikayesinin mimarı olduğunu belirten Ünüvar, "Biz buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Moralimizi bozmadan, azimle, irademizi güçlü bir şekilde ortaya koyarak, bu başarı hikayesinin devam etmesi için teşkilat mensuplarımızla elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Açıklamada, AK Parti Adana Milletvekili Sadullah Kısacık da 3 dönem tek başına iktidar olup ülkeyi istikrara kavuşturmayı başarmış bir parti olduklarını belirterek, daha fazla birbirlerine kenetlenmeleri gereken bir dönemde olduklarını kaydetti.