AK Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırı
AK Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırı
- AK Parti Adana İl Başkanı Yeni: "Askerimize, polisimize ve partimize sıkılan her kurşun milletimize sıkılmıştır"

ADANA (AA) - AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, AK Parti İstanbul  İl Başkanlığına yönelik silahlı saldırıya ilişkin, "Askerimize, polisimize ve partimize sıkılan her kurşun milletimize sıkılmıştır" ifadelerini kullandı.

Yeni, yazılı açıklamasında, silahlı saldırıyı kınayarak, saldırganların amacının AK Parti'nin elinde tuttuğu geleceği engellemek, zamanı durdurmak ve eskiyi sürdürmek olduğunu belirtti.

Partilerine saldıranların silahla sağladıkları vesayeti sürdürme çabası içerisinde olduğunu aktaran Yeni, şunları kaydetti:

"Bunlar geleceği engellemek için çırpınıyor ve her çareye başvuruyor. Sahip olduklarını, ayrıcalıklarını ve milletin üstündeki vesayetlerini kaybedince, millet efendi olunca, partimize saldırıyorlar. Statüko, elindeki silahla saltanat sürmek için çırpınıyor. Askerimize, polisimize ve partimize sıkılan her kurşun milletimize sıkılmıştır. Ama bunların unuttukları bir şey var. Bunları, milletimiz Türkiye 'nin ileriye giden güçlü çarkları arasında öğütüp yok edecek. Bu saldırılarının tek hedefinin, demokrasi ve demokrasinin kalesi olan AK Parti olduğunu milletimiz çok iyi bilmektedir. Partimizin, milletimizin sıkı sıkı elinde tuttuğu istikrar, kardeşlik ve yeni Türkiye hedefi, sahip olduğumuz en değerli hazinemizdir."