AK Partili Küçükcan'dan AA'ya ziyaret

AK Partili Küçükcan'dan AA'ya ziyaret
AK Partili Küçükcan'dan AA'ya ziyaret
ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.Seçim çalışmaları kapsamında...

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında gerçekleşen ziyarette Türkiye 'nin kritik bir seçime hazırlandığını belirten Küçükcan, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye'nin istikrarı açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Türkiye'nin önünde ciddi meydan okumalar bulunduğunu dile getiren Küçükcan, "Türkiye, bir istikrar adasıydı. İktidarımız döneminde ciddi kalkınma hamleleri gördük. Bölgesinde ve bölgesi dışında ülkemiz önemli bir aktör haline geldi. Bu bağlamda Balkanlar, Afrika ve Ortadoğu 'da birçok büyükelçilik ve temsilcilik açtık. TİKA ile birçok kalkınma projesine imza attık. Türkiye, bölgenin parlayan yıldızı haline geldi" diye konuştu.

Ekonomik alanda gelişmişliğin siyasi istikrara bağlı olduğunu tüm ülkenin gördüğünü ifade eden Küçükcan sözlerini şöyle sürdürdü:

"7 Haziran seçimleri, tek parti iktidarına engel oldu. Koalisyon ile ilgili görüşmeler de başarısız sonuçlandı. Türkiye'de istikrar olmadığı zaman ekonominin nasıl riskli bölgelere gittiğini görüyoruz. Uyuyan terör belası uyandırıldı. Bunlar, kendiliğinden gelişen durumlar değil. Türkiye güçlü olduğu zaman oynanan oyunlara karşı çıkabilir ve karşı bir hamle ortaya koyabilir. Bazıları seçim sonuçlarını kullanarak bizi köşeye sıkıştırmak istiyor. 1 Kasım'da milletimizin istikrar için oy vereceğine inanıyorum. Yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla olan mücadelemize devam edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın."

Bazı kesimlerce AK Parti'nin devletleştiği yönünde iddiaların ortaya atıldığına dikkat çeken Küçükcan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Devlet bizim devletimiz. Tabi ki sahip çıkmak zorundayız. Ancak bizim devlete bakış açımız diğerlerinden farklı. Biz, devleti millete hizmet eden bir yapıya dönüştürdük. Eskiden amir devlet, memur milletti. Şimdi tam tersi oldu. Biz, devleti bu yapıya dönüştüren bir iktidarız. Bu devletleşmek anlamına gelmez."

Başmuhabir İsmail İçer'den Anadolu Ajansı'nın bölgedeki çalışmaları hakkında bilgi alan Küçükcan, çalışanların bayramını kutladı.