AK Parti'nin Adana mitingi

AK Parti'nin Adana mitingi
AK Parti'nin Adana mitingi
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) - "Milletimiz 7 Haziran'da bütün partilere 'Türkiye için bir araya gelin, uzlaşın, hükümet kurun' dedi. Biz de seçimin olduğu akşam milletin huzuruna balkonda 'Mesajınızı aldık' dedik. Ama öyle olmadı, bu mesaja kulak vermediler, daha seçim sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce 'biz yokuz' diyenler oldu" - "Seçimin ertesi günü çıkıp, milletin yüzde 41 oy verdiği AK Parti'yi devre dışında tutmak isteyenler oldu. Kılıçdaroğlu, 'blok siyaseti' dedi. AK Parti'siz siyaset Türkiye'de olmaz. Daha sonra bu sefer Bahçeli çıktı, ne dediysek her şeye 'hayır' dedi" - "Bütün emeklilerimize bir defa daha ayda 100, yılda bin 200 lira ek maaş veriyoruz, emekli esnafımızın maaşındaki prim kesintisini kaldırıyoruz"

ADANA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Milletimiz 7 Haziran'da bütün partilere ' Türkiye için bir araya gelin, uzlaşın, hükümet kurun' dedi. Biz de seçimin olduğu akşam milletin huzuruna balkonda 'Mesajınızı aldık' dedik. Ama öyle olmadı, bu mesaja kulak vermediler, daha seçim sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce 'biz yokuz' diyenler oldu" dedi.

Davutoğlu, partisinin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmasında, asgari ücreti seçimden sonra bin 300 liraya çıkaracaklarını, taşeron uygulamasında da asli işlere hemen kadro çıkaracaklarını söyledi.

TOKİ'nin asgari ücretli ve dar gelirliler için uygun şartlarda ev imkanı sağlayacağını belirten Davutoğlu, ayda 240 liraya herkesin ev sahibi yapılacağını ifade etti. Davutoğlu, çiftçilere verilecek imkanlara da değinerek, yem ve gübrede KDV'yi kaldıracaklarını kaydetti.

Başbakan Davutoğlu, kırsal kalkınmada tüm illere yaygınlaştırılan destekleri çeşitlendireceklerini, köylerde yaşayan çiftçi gençlere de hazırladıkları projeyle 30 bin liralık karşılıksız, doğrudan sermaye yardımı yapacakları bilgisini verdi.

Esnafın 30 bin liralık krediyi faizsiz bir şekilde kullanacağını dile getiren Davutoğlu, 8 bin liraya kadar olan gelir için esnaftan vergi alınmayacağını belirtti. Davutoğlu, "Onların vaatleri askıda durur, bizim taahhütlerimiz hemen devreye girer" dedi. 

Ahmet Davutoğlu, 29 sağlık bölgesinde 56 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerini açacaklarını, ihtiyaç sahibi her aile için bir sosyal destek uzmanı görevlendireceklerini, yine ihtiyaç sahibi her bir vatandaşa da evde bakım hizmeti vereceklerini kaydetti.

- " AK Parti 'siz siyaset Türkiye'de olmaz"

Emeklilik dönemine de değinen Davutoğlu, temmuz ayından itibaren bin 100 liranın altındaki emeklilere ayda 100, yılda bin 200 lira destek verdiklerini anımsattı.

Davutoğlu, "Şimdi ise bütün emeklilerimize bir defa daha ayda 100, yılda bin 200 lira ek maaş veriyoruz, emekli esnafımızın maaşındaki prim kesintisini kaldırıyoruz" dedi. 

AK Parti ile milletin bir kere daha el ele vereceğini vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"İşte yeni bir seçim döneminde bir aradayız. Biz buralara gelirken, sizlerin 7 Haziran'da bize vermiş olduğunuz ödevi yapmış olmanın huzuru içindeyiz. Biz, bu meydanlara vicdanımız rahat çıkıyoruz çünkü sorumluluğumuzun gereğini yaptık. Görevden kaçanların, sorumluluğunun bilincinde olmayanların bu ülkeye hayrı olmaz. Milletimiz 7 Haziran'da bütün partilere 'Türkiye için bir araya gelin, uzlaşın, hükümet kurun' dedi. Biz de seçimin olduğu akşam milletin huzuruna balkonda 'Mesajınızı aldık' dedik. Bizde milletin sözünün üstüne, söz söylenmez. Gönül isterdi ki sizin bu mesajınızı diğerleri de alsın. Ama öyle olmadı, bu mesaja kulak vermediler, daha seçim sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce 'biz yokuz' diyenler oldu.

Seçimin ertesi günü çıkıp, milletin yüzde 41 oy verdiği AK Parti'yi devre dışında tutmak isteyenler oldu.  Kılıçdaroğlu , 'blok siyaseti' dedi. AK Parti'siz siyaset Türkiye'de olmaz. Daha sonra bu sefer Bahçeli çıktı, ne dediysek her şeye 'hayır' dedi. Kişisel menfaatlerimizi millet menfaatinin önüne almadık, 'gelin bu ülkeyi hep beraber, hükümetsiz bırakmayalım' dedik. Buna karşılık onlar sorumsuz ve uzlaşmaz tavırlarını sürdürdüler. Biz terörle mücadele ederken, onlar bizi yalnız bıraktılar." 

(Sürecek)