Aladağ'da "Kariyer Günleri"

Aladağ'da "Kariyer Günleri"
Aladağ'da "Kariyer Günleri"
ADANA (AA) - Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer, gerçekleştirilen 'Kariyer Günü' etkinliğinde Sinanpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle bir...

ADANA (AA) - Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer, gerçekleştirilen 'Kariyer Günü' etkinliğinde Sinanpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Filizer, Sinanpaşa İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte, iyi bir kariyere tesadüfen ulaşılamayacağını belirterek, zamanı ve öğrencilik yıllarını iyi yöneterek bulunduğu mevkiye geldiğini söyledi.

Öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Filizer, şunları söyledi:

"Kendinizi her alanda geliştirin. Gelişen çağın gereklerine uygun olarak bilgi birikimiyle kendinizi donatın. Yüksek puan alarak iyi bir fen lisesi ya da anadolu lisesi iyi bir üniversite kazanmanın yolunu açacaktır. Hedeflerinizi şimdiden belirlemelisiniz. Ne olmak istediğinize karar verecek ve ona göre ders çalışacaksınız. Unutmayın ki bir yarışın içerisindesiniz. Gelecek adına sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Nisan ayı sonunda yapılacak olan ikinci merkezi ortak sınavda hepinize başarılar dilerim."

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Arı ve Davut Gökçeli, Sinanpaşa İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Bozkurt da katıldı.