Aladağ'da Kariyer Günleri Etkinliği

Aladağ'da Kariyer Günleri Etkinliği
Aladağ'da Kariyer Günleri Etkinliği
ADANA (AA) - Aladağ Sinanpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu'nda (YBO) Kariyer Günleri Etkinliği kapsamında İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş...

ADANA (AA) - Aladağ Sinanpaşa Yatılı Bölge Ortaokulu'nda (YBO) Kariyer Günleri Etkinliği kapsamında  İlçe  Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ünal Güder konferans verdi.

Güder, Sinanpaşa İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda düzenlenen konferansta, öğrencilere çeşitli konularda bilgiler verdi.

Kıdemli Başçavuş olarak görev yaptığını belirten Güder, şunları kaydetti:

"Askerlik mesleğini seçmeyi düşünenler, öncelikle bu mesleği sevmeleri gerek. Yoksa bu meslek başka türlü yapılamaz. Yüreği vatan sevgisiyle coşmuyorsa bir insanın, bu meslek çok zordur. Dağda bayırda, gece gündüz demeden yağmur çamur demeden çalışmak, toplumun huzuru için kötü niyetli kişilerle uğraşmak ve onları adalete teslim etmek kolay olan bir iş değil. Askeri lise sınavlarına şimdi müracaat etme zamanı. Sağlıklı, çalışkan bir öğrenciyseniz, siz de başvurabilirsiniz."

Güder, Türk Silahlı Kuvvetlerini daha yakından tanıtabilmek için karakolun öğrencilerin ziyaretine her zaman açık olduğunu da sözlerine ekledi.