Aladağ'da öğrencilere tablet dağıtıldı

Aladağ'da öğrencilere tablet dağıtıldı
Aladağ'da öğrencilere tablet dağıtıldı
ADANA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Fatih Projesi" kapsamında Aladağ'da 65  tablet bilgisayar dağıtıldı.Kaymakam Ahmet Ziya...

ADANA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Fatih Projesi" kapsamında Aladağ'da 65  tablet bilgisayar dağıtıldı.

Kaymakam Ahmet Ziya Filizer, Aladağ Sinanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törende, eğitimde hiç bir ferdin feda edilemeyeceğini belirtti.

Okullarda başarılı öğrencileri her fırsatta ödüllendirmek ve onların moral ve motivasyonlarını arttırmanın kendileri için önemli bir durum olduğunu ifade eden Filizer, "Öğrencilerimiz bu ülkenin geleceğidir. Bu vatanı onlara emanet edeceğiz. İnşallah verdiğimiz hediyeler de onlara moral ve motivasyon olur. Öğrencilerimiz, derslerine daha çok çalışarak daha iyi bir üniversite ve daha iyi bir geleceğe kavuşurlar" dedi.

Filizer,  Fatih Projesi kapsamında ülkenin her yerinde sınıfların akıllı tahtalarla donatıldığını, halen devam eden projenin bu ülkenin insanına en iyi şekilde hizmet etmek, gençliği en iyi şekilde yetiştirerek onları geleceğe hazırlamayı amaçladığını kaydetti.

Konuşmaların ardından 65 öğrenciye tablet verildi, ayrıca 2015  Orta Öğretime Yerleştirme Puanından (OYP) 451 puan alarak okula kayıt yaptıran bir öğrenciye labtop, 386 puanla yerleşen bir öğrenciye tablet, 350 puan alarak okula kayıt yaptıran 6 öğrenciye de kol saati hediye edildi.