Aladağ'da RAM Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Aladağ'da RAM Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
Aladağ'da RAM Bilgilendirme Toplantısı yapıldı
ADANA (AA) - Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Aladağ'da bilgilendirme toplantısı yaptı.Kozan RAM Müdür yardımcısı Ali Bay Sungur, Sinanpaşa...

ADANA (AA) - Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Aladağ'da bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kozan RAM Müdür yardımcısı Ali Bay Sungur, Sinanpaşa İmam Hatip Lisesinde eğitimcilere yönelik gerçekleşen toplantıda, özel eğitimde ve rehberlik alanında anlayış kazandırmak, okullarda görevli, idareci, öğretmenlerin özel eğitim ve rehberlik alanındaki sorunlarına yerinde çözüm bulmak amacıyla toplantı yaptıklarını kaydetti. 

Sungur, şunları söyledi:

"Özel eğitim ve rehberlik alanında il genelinde belirili bir mesafe katedildi. Artık vatandaş bu konularda bilinçlendi. Bireyin özel eğitime ya da rehberliğe ihtiyacı varsa bu tanı RAM merkezlerinde tanılanır. Buradan rapor çıkması gerek. Bu tür öğrencilerin okullarda öğretmen ve yöneticiler tarafından teşhis edilerek velisi ile birlikte Kozan RAM'a bir randevu ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Yapacağımız çeşitli testler sonucunda o öğrencinin durumunu raporlaştırmaktayız ve buna göre de o öğrenciye eğitim uygulanmaktadır."