Aladağ'dan kısa kısa

Aladağ'dan kısa kısa
Aladağ'dan kısa kısa
- Akören Mahallesine "Belediye hizmet noktası" açıldı

ADANA (AA) - Akören Mahallesine " Belediye hizmet noktası" açıldı.

Kaymakam Ahmet Ziya Filizer, çok amaçlı hizmet binasının Akörenlilerin bir araya gelip sohbet ettikleri, dertleştikleri ve gençlerin güzel vakit geçirdikleri bir yer olacağını belirterek, Akörenli gençleri düşünen genç belediye başkanı Mustafa Akgedik'e yaptığı ikinci belediye hizmet noktasından dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Akgedik de sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini, tüm mahallelere en üst düzeyde hizmet götürmek istediklerini söyledi. Akgedik, "Akörenli gençlerimizi kahve köşelerinden kurtarmak daha güvenli ortamlarda hoşça vakit geçirebilecekleri ortamlar hazırlamak öncelikli görevlerimiz arasındadır" dedi.

- Şiir dinletisi yapıldı

Aladağ'da "Hüzünname" şiir dinletisi yapıldı.

Akören Çok Programlı Lisesi öğrencileri tarafından Akören Ortaokulu Çok Amaçlı Salonu'nda edebiyat öğretmeni Melek Şahan'ın koordinesinde gerçekleşen etkinlikte 10 öğrenci şiirler okudu.

Programın sonunda Belediye Başkanı Mustafa Akgedik de bir şiir seslendirdi.

- Okullararası halı saha turnuvası sona erdi

Aladağ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından SODES kapsamında yürütülen okullararası halı saha turnuvası sona erdi. Turnuvada ortaokullarda Kıcak Ortaokulu, liselerde Pınar Madencilik Anadolu Lisesi birinci oldu. 

Kaymakam Filizer, sporun, dostluk ve sağlık olduğunu, spor yapanların hayata bir adım önce başladığını söyledi. Filizer, turnuvada dereceye giren takımları kutladı.

Konuşmaların ardından takımlara kupaları verildi.