Amanos Dağları'nda bir askerin şehit olması

Amanos Dağları'nda bir askerin şehit olması
Amanos Dağları'nda bir askerin şehit olması
- Osmaniye-Hatay-Gaziantep sınırlarının kesiştiği Amanos Dağları'nda yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Demirel için Adana'da tören düzenlendi

ADANA (AA) - Osmaniye-Hatay-Gaziantep sınırlarının kesiştiği Amanos Dağları'nda yürütülen operasyonda terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ufku Demirel için Adana'da tören düzenlendi.

Adana Jandarma Bölge Komutanlığındaki törende, 25 yaşında şehit düşen Demirel'in öz geçmişi okundu.

Adana Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Halil Çelik, şehitlerin daima Türk milletinin kalbinde yatacağını ve yaşayacağını söyledi.

Çelik, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevlerimize daha artan bir inanç, azim ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Konuşmanın ardından Adana Müftüsü Arif Gökce, dua etti.

Şehidin naaşı, törenin ardından askeri uçakla defnedilmek üzere memleketi Tokat'a gönderildi.

Törene Vali Mustafa Büyük, AK Parti Milletvekilleri Necdet Ünüvar ve Fatmagül Demet Sarı, CHP Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, 10. Hava Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile askeri-mülki erkan katıldı.