Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Adana Valisi Büyük: "Güvenilir ve tarafsızlık ilkelerinin habercilikle harmanlandığı bu güzide kuruluş, halkımızın aydınlanması ve toplumumuzun haber alma özgürlüğünün yaşama geçirilmesinde üstlendiği misyonu bundan sonra da kararlılıkla yerine getirecektir"

ADANA (AA) - Adana Valisi Mustafa Büyük, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladı. 

Vali Büyük, kutlama mesajında, AA'nın, toplumların aydınlanması, bilgilendirilmesi ve demokrasinin gelişmesinde hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

AA'nın, toplumsal gelişmeleri yakından takip ederek, güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı habercilik anlayışı ile hareket ettiğini, bu nedenle Türkiye'nin uluslararası düzeyde saygın haber ajanlarından biri durumuna geldiğini belirten Büyük, şunları kaydetti:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün öncülüğünde kurulan Anadolu Ajansı, kurtuluş mücadelesinin verildiği günlerden bu yana ülkemizin sesini tüm dünyaya duyuran önemli bir medya kuruluşumuzdur. Anadolu Ajansı, bir dünya markasıdır. Güvenilir ve tarafsızlık ilkelerinin habercilikle harmanlandığı bu güzide kuruluş, halkımızın aydınlanması ve toplumumuzun haber alma özgürlüğünün yaşama geçirilmesinde üstlendiği misyonu bundan sonra da kararlılıkla yerine getirecektir. Bu vesileyle Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kurumun tüm kademelerindeki çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyorum."