Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- AK Parti Adana Milletvekili ve eski TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ünüvar: - "Yaşanan bu olay, Türkiye'de güvenlik açığı varmış gibi bir tablo yaratılarak, ülkemizi bölgedeki sıcak gelişmelerin içine çekmeye yönelik bir girişimdir"

ADANA (AA) -  AK Parti Adana Milletvekili ve eski TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara 'daki terör saldırısına ilişkin, "Yaşanan bu olay, Türkiye 'de güvenlik açığı varmış gibi bir tablo yaratılarak, ülkemizi bölgedeki sıcak gelişmelerin içine çekmeye yönelik bir girişimdir" değerlendirmesinde bulundu.

Ünüvar, yazılı açıklamasında, partisinin Karataş İlçe Başkanlığını ziyaret ettiğini belirtti.

Burada, Ankara'daki terör saldırısı hakkında açıklamada bulunan Ünüvar, saldırıyı lanetleyerek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa, ailelerine de başsağlığı diledi.

Ünüvar, Türkiye'nin bugüne kadar yaşadığı en acı, en dramatik, en alçakça saldırıyı yaşadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Seçimlere 20 gün kala gerçekleşen bu saldırı, toplumsal barışa ve Türk demokrasisine yönelik bir suikasttir. Türkiye, bölgesinde sağlıklı seçimler yapabilen ender ülkelerden birisi. Saldırı 1 Kasım'da yapılacak seçime yönelik bir provokasyon ve dizayn girişimidir. Bu saldırı, milletimize ve demokrasimize yapılmıştır. Yaşanan bu olay, Türkiye'de güvenlik açığı varmış gibi bir tablo yaratılarak, ülkemizi bölgedeki sıcak gelişmelerin içine çekmeye yönelik bir girişimdir."

Türkiye'nin tarihi ve jeostratejik konumu itibarı ile çok önemli bir ülke olduğunu bildiren Ünüvar, şu ifadeleri kullandı:

"Ankara'da haince, barbarca insanları katledenler, bu milleti birbirine düşüremeyecekler, bölemeyecekler. Siyasetçinin amacı ülkenin birliğini, dirliğini korumak ve kollamaktır. Bizlerin amacı ülkeyi bir ve bütün yapmak, bu ülkeyi daha güçlü yapmaktır. Ülkemiz hem savunma sanayinde güçlü olsun istiyoruz hem teknolojide, hem eğitimde hem sağlıkta, hem tarımda hem ticarette, hem dış politikada hem sporda, hem edebiyatta hem kültürde, her alanda çok güçlü olsun istiyoruz. Bu millet asırlardır hür yaşamış ve inşallah bunan sonra da hür yaşayacak bir millet. Bu ülkenin geleceğini düşünmek zorundayız. Bu ülkenin birliğini, dirliğini savunan insanların ülkenin idaresinde daha fazla rol almasını sağlamalıyız. Çünkü bu ülke, idarecileri ne kadar bu ülkenin birliğini, dirliğini düşünmüşse o kadar ileriye gitmiştir. Birileri bizim daha güçlü olmamızı istemeseler de biz güçlü olacağız."

- "1 Kasım Türkiye'nin seçimidir"

Seçimlerin yaklaştığını belirten Ünüvar, "1 Kasım dünyadaki mazlumların, mağdurların da seçimidir. Bu ülkeyi bizim yaşatmamız lazım. Bu ülke için güzel şeyler yapmak, güzel şeyler üretmek zorundayız. Onun için de gece gündüz durmadan çalışmamız lazım. 1 Kasım Türkiye'nin seçimidir. Terör saldırısı ülkemizin geleceğine kastediyor ama bunu başaramayacaklar" ifadelerini kullandı.