Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
- AK Parti Adana Kadın Kolları "Anneler Günü Yürüyüşü" düzenledi

ADANA (AA) - AK Parti tarafından Aneler Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Atatürk Parkı'nda biraraya geldi. Ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıyan kadınlar, "Anneler elele barış dolu Türkiye ", "Güçlüyüz anneyiz" sloganları attı.

AK Parti Adana Kadın Kolları Başkanı Sevil Can,  "Güçlü Anneler Güçlü Türkiye" sloganıyla tüm anneleri kutladıklarını söyledi.

Annelere en kıymetli varlıkları olan evlatları için daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti, daha güvenli bir ülke verebilmek gayesiyle çalıştıklarını ifade eden Can, "30 yıl boyunca yüzleri gözyaşlarıyla ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. 'Çözülemez, yapılamaz' denilen meselelere eğildik. Bu ülke üzerinde, tarih boyunca kardeşçe yaşamış halklarımıza gelecekte birlikte yaşama umudu verdik" dedi.

Can, annelerin dertleriyle dertlenip hiçbir ayrım gözetmeden hepsine derman olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Can, şunları söyledi:

"Bu ülkeyi annelerin evlat acısıyla bölmeye çalışan, acıları karşı karşıya getirerek ayrımcılık yapanlara, bu ayrımcılıktan nemalananlara karşı tüm annelerimizle elele tutuşup güçlü Türkiye'ye doğru yürüyoruz. AK Parti Kadın Kolları olarak bize destek veren vermeyen tüm annelerimize ve evlatlarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğimize söz veriyor, tüm annelerimizin anneler gününü kutluyoruz."

Açıklamanın ardından katılımcılar Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşacağı Uğur Mumcu Meydanındaki miting alanına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Yürüyüş sırasında milletvekili adayları ve katılımcılar kadınlara çiçek verdi.