ASKİ'ye teşekkür plaketi

ASKİ'ye teşekkür plaketi
ASKİ'ye teşekkür plaketi
ADANA (AA) - Mithat Topal Ortaokulu yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ), yapmış olduğu hizmetlerden dolayı...

ADANA (AA) - Mithat Topal Ortaokulu yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ), yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

ASKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, önceki yıllarda okulun çevresindeki yağmur suyu tahliye kanallarının ve rögarların yetersizliği nedeniyle özellikle şiddetli yağmurlarda mahalle ve okul çevresinde biriken atık suyun çoğu bahçesinde toplanan Mithat Topal Ortaokulu'nun mağduriyeti ASKİ tarafından giderildi. Zeminden düşük bir konumda olan okulun çevresine yağmur suyu şebekesi döşedi, mazgallar konuldu.

Okul Müdürü Bülent Olgun ile Okul Aile Birliği üyeleri ve veliler, okullarını ziyaret eden ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar'a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Pekar, yapılan bu hizmetlerin görevleri olduğunu belirterek, vatandaşların mağduriyetini gidermek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Pekar, "Her yağmurda aynı sorundan muzdarip olmanız ve öğrencilerin eğitimlerinin aksaması kabul edilir bir şey değil. Personellerimiz gerekli çalışmaları gerçekleştirdiler ve bundan böyle yağmurlu günlerde gönül rahatlığıyla derslerinize devam edebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Okul müdürü Olgun da yağmur yağdığı gecelerde "okulu su basacak" korkusuyla uyuyamadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Bir defasında okulun birinci katına kadar su bastı. Fen ve bilgisayar laboratuvarlarımız kullanılmaz hale geldi. Öğrencilerimizi itfaiyenin yardımıyla okuldan tahliye ettik. ASKİ sayesinde bu sıkıntıdan kurtulduk. İlgi ve alakasından ötürü Pekar'a ve ekibine çok teşekkür ediyorum."