Babasını öldüren sanık, hakim karşısına çıktı

Babasını öldüren sanık, hakim karşısına çıktı
Babasını öldüren sanık, hakim karşısına çıktı
- Adana'da babasını bıçakla öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı

ADANA (AA) - Adana'da kavga ettiği babasını bıçakla öldürdüğü öne sürülen sanık, hakim karşısına çıktı.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Günay Ö. (24), annesi Nilgin Ö. ve avukatlar katıldı.

Sanık savunmasında, babasını, uyuşturucu parası vermediği için öldürdüğü iddiasını kabul etmediğini söyledi.

Babasının, kendisine ve annesine şiddet uyguladığını ileri süren Günay Ö, şunları anlattı:

''Olay günü evde yatıyordum. Babam, sebepsiz yere beyzbol sopasıyla bana vurmaya başladı. Mutfaktan aldığım bıçağı, korkutmak maksadıyla babama doğru salladım. Değdiğini fark etmedim. Sonra dışarı kaçtım. Babam peşimden gelirken kapının eşiğinde yere düştü. Babamın yaralandığını fark ettim. Öldürme kastım yoktu.''

Sanık, babasının uyguladığı şiddet yüzünden birçok kez polise başvurduklarını da iddia etti.

Sanığın annesi Nilgin Ö. de (51) şiddet uyguladığı için eşinden ayrıldığını belirterek, oğlunun, babasına ve kendisine her zaman iyi davrandığını savundu.

Sanığın teyzesi Nalan A. da olay günü, sanığın babasıyla bağrışması üzerine pencereden baktığını, maktulün motosikletle evden ayrıldıktan kısa süre sonra döndüğünü söyledi.

Günay Ö'nün, bir süre sonra evine geldiğini belirten Nalan A, ''Günay, annesini sordu ve gitti. Kafasında şişlik ve kanama vardı. Tekrar başlayan kavga sesleri üzerine pencereden baktığımda maktul yerde yatıyordu. Eşim, Günay'ı uzaklaştırdı. Anne ve babasına daha önce şiddet uyguladığını hiç görmedim'' dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, bazı tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Merkez Yüreğir ilçesi Havutlu Kurtuluş Mahallesi'nde 15 Ocak'ta, Günay Ö, babası Nihat Ö'yü (58) bıçakla yaralamış, hastaneye kaldırılan baba kurtarılamamıştı.

Tutuklanan sanık hakkında, "yakın akrabayı öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.